<p>"რკინიგზელთა" კლუბისა და მისი საფეხბურთო სკოლის ახალი დირექტორები გუნდის განვითარებაზე, სელექციასა და მომავალზე იზრუნებენ <br> ზაზა ზამთარაძე და გიორგი კიკნაძე ერთად გაზრდილები, მეგობრები და მეზობლები არიან. თბილისის "დინამოშიც" ერთად მივიდნენ, მწვრთნელობაც ერთად დაიწყეს, უმაღლეს ლიგაში მუშაობაც და ასე მოიარეს რუსთავის "ოლიმპი", ქუთაისის "ტორპედო", თბილისის "ლოკომოტივი" - რაც მთავარია, კარგად მუშაობდნენ და მათზე ამიტომაც იყო მოთხოვნა. თუმცა ორი წლის წინ ფეხბურთიდან გაუჩინარდნენ.</p><p>მერე, ცხადია, ისევ ერთად გამართეს პრესკონფერენცია, სადაც მეორე ნაკრების იდეა წამოაყენეს და კვლავ გაუჩინარდნენ.</p><p>ახლა ორივე "დიდ ავიაციაში" დაბრუნდა და საქმიანობას თბილისის "ლოკომოტივში" განაგრძობს, რომელიც პირველ ლიგაში თამაშობს და არ ულხინს.</p><p>"დიდი ხანია, ფეხბურთს ჩამოვშორდით. მართალია, რამდენიმე კლუბში მწვრთნელად გვიწვევდნენ, მაგრამ ლექსო თოფურიამ ყველაზე კონკრეტული საქმე შემოგვთავაზა და "ლოკომოტივში" დაგვაბრუნა. გიორგი სპორტულ დირექტორად დაინიშნა, მე - კლუბის საფეხბურთო სკოლის დირექტორად. ჩვენ "ლოკომოტივის" განვითარება, სელექცია და მომავალი ჩაგვაბარეს.</p><p>"ლოკომოტივის" საფეხბურთო სკოლა საქართველოში ერთ-ერთი საუკეთესოა. აქ გაზრდილი ხუთი მოთამაშე 17-წლამდელთა ნაკრებში მიიწვიეს და, ვფიქრობ, საინტერესო სამუშაო გველის, რადგან "ლოკომოტივის" მიზანი ნიჭიერი ბავშვების გამოვლენა და დაწინაურებაა", - გვითხრა ზამთარაძემ.</p><p>.</p>