როგორი იყო 2011 წლის პირველი თვე ქართული სპორტისა და ქართველი სპორტსმენებისთვის <br> <p>11. სუმო: ლევან ცაგურიამ (კოკაი) უმაღლეს დივიზიონში მე-300 გამარჯვება იზეიმა.</p> <p>12. რაგბი: მამუკა გორგოძემ "მონპელიესთან" 3 წლით გაახანგრძლივა კონტრაქტი.</p> <p>15-16. ძიუდო: ბაქოს "მასტერსზე" ქართველები წარუმატებლად გამოვიდნენ. ჩვენებურთა საუკეთესო შედეგი V ადგილია (ამირან პაპინაშვილი, ვარლამ ლიპარტელიანი).</p> <p>22. ფეხბურთი: 30 ხმით ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტად ზვიად სიჭინავა აირჩიეს.</p> <p>22. ჭადრაკი: მაია ლომინეიშვილი საქართველოს ჩემპიონი გახდა.</p> <p>23. კალათბურთი: მიხეილ ქორქიასა და ზურაბ საკანდელიძის მემორიალი თსუ-მ მოიგო.</p> <p>26. კალათბურთი: დაიწყო საქართველოს თასის გათამაშება.</p> <p>27. ჭადრაკი: დავით ზარქუა საქართველოს ჩემპიონი გახდა.</p> <p>28-29. ფიგურული ციგურაობა: ევროპის ჩემპიონატზე ბერნში (შვეიცარია) ელენე გედევანიშვილმა მე-8 ადგილი დაიკავა, ხოლო ელისონ რიდისა და ოთარ ჯაფარიძის დუეტმა - მე-17.</p> <p>29. ძიუდო: სპორტის სასახლეში სპორტიდან საზეიმოდ გააცილეს ოლიმპიური ჩემპიონი ზვიად ზვიადაური და ვერცხლის პრიზიორი ნესტორ ხერგიანი.</p> <p>29. კალათბურთი: ტრავმით გამოწვეული ხანგრძლივი პაუზის შემდეგ კალათბურთს ვლადიმერ ბოისა დაუბრუნდა.</p> <p>29. რაგბი: ახალი ზელანდიის ნაკრების ყოფილი კაპიტანი შონ ფიცპატრიკი საქართველოს რაგბის სამსახურში ჩადგა.</p> <p>29-30. ძიუდო: გაიმართა თბილისის მსოფლიოს თასი. ქართველებმა ორი ოქროს (ამბაკო ავალიანი, ავთანდილ ჭრიკიშვილი), ვერცხლის (დავით კარბელაშვილი) და ბრინჯაოს (ზვიად ხანჯალიაშვილი) მედლები მოიპოვეს.</p> <p>29-30. ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა: ფრანგულ კრეტეიში საერთაშორისო ტურნირში III ადგილი დიმიტრი ჯავახიშვილმა (120 კგ) დაიკავა.</p> <p>30. კალათბურთი: ვილნიუსში ევროპის ჩემპიონატის კენჭისყრა გაიმართა. საქართველოს ნაკრები დ ჯგუფში მოხვდა სლოვენიის, რუსეთის, ბელგიის, ბულგარეთისა და უკრაინის ნაკრებებთან ერთად.</p> <p> </p> <p> </p> <p> </p> <p>.</p> <p> </p>