<p>"ოლიმპმა" ანთალია ისე დატოვა, მხოლოდ ერთი მატჩი ვერ მოიგო, ყველა დანარჩენში კი გამარჯვებული დარჩა <br> გუშინ რუსთავის "ოლიმპმა" თურქულ შეკრებაზე ერთდღიან ტურნირში მიიღო მონაწილეობა, რომელშიც სამი გუნდი თამაშობდა: საქართველოს ჩემპიონი, ბულგარეთის უმაღლესი ლიგის მეთორმეტე ადგილზე მყოფ სოფიის "აკადემიკი" და შვეიცარიის ჩელენჯლიგის "ვილი".</p><p>მატჩის შემდეგ რუსთაველები სასტუმროდან პირდაპირ აეროპორტში გაემგზავრნენ და კლუბის პრესატაშე შოთა შერმადინმა ტურნირზე მხოლოდ მცირედი ინფორმაცია მოგვაწოდა.</p><p>"სასიხარულოა, რომ სამთა ტურნირი მოვიგეთ. პირველ მატჩში ბულგარულ "აკადემიკს" 1:0 მოვუგეთ. ერთად-ერთი გოლი რევაზ გეწაძემ მე-5 წუთზე გაიტანა. მეორე თამაში შვეიცარიულ "ვილთან" გვქონდა, სათამაშო დრო 0:0 დასრულდა. ტურნირი იტალიური სისტემით გაიმართა, თითო მატჩი 45-წუთიანი იყო, ფრედ მატჩის ვერ დასრულდებოდა და პენალტების სერია დაინიშნა. თერთმეტმერიანები ჩვენებმა უკეთ შეასრულეს: გაიტანეს ლუკა რაზმაძემ, დათო ბოლქვაძემ, გიორგი ჭელიძემ, ირაკლი მოდებაძემ, ბახტაძემ და საბოლოოდ 5:4 გავიმარჯვეთ. ტურნირის ორგანიზატორებმა სიმბოლური პრიზი გადმოგვცეს", - გვითხრა შერმადინმა.</p><p>"ოლიმპი" საქართველოში დღეს, 2 თებერვალს გამთენიისას უნდა ჩამოფრენილიყო და საქართველოს ჩემპიონატის მეორე ეტაპის დაწყებამდე მზადებას რუსთავში გააგრძელებს.</p><p>ამგვარად, თორნიკე მაისურაძისა და შვეიცარიელი ფიზმომზადების სპეციალისტის, ოლდრიხ შვაბის გაწვრთნილ-მომზადებულმა "ოლიმპმა" სასიამოვნოდ გაგვაოცა და ანთალია ისე დატოვა ერთხელ არ წაუგია. უფრო სწორედ, მხოლოდ ერთი მატჩი ვერ მოიგო, ყველა დანარჩენში კი გამარჯვებული დარჩა: თურქულ "ისტანბულთან" (4:0), შვეიცარიულ "სერვეტთან" (3:2) და ასევე შვეიცარიულ "კიასოსთან" (1:0), "აკადემიკთან" 1:0 და "ვილთან" პენალტების სერიაში (5:4). არადა, იმასაც ვერ ვიტყვით, რომ საქართველოს ჩემპიონს სუსტი მეტოქეები ჰყავდა.</p><p>და ბოლოს, გადაწყვეტილი ამბავზეც მოგახსენებთ: ესტონეთის ჩემპიონი "ფლორა" რუსთაველთა წინადადებას დათანხმდა და ნახევარმცველი ზაქარია ბეგლარიშვილი საქართველოში ნახევარწლიანი იჯარით გამოუშვა.</p>