<p>თურქეთიდან შინ მიმავალი აზერბაიჯანული გუნდი, რომელშიც ქართველი ფეხბურთელებიც თამაშობენ, საქართველოს საბაჟოზე 4 საათით დააკავეს <br> აზერბაიჯანული საფეხბურთო კლუბი "თურანი" ანთალიის შეკრებიდან სამშობლოში ბრუნდებოდა. თოვუზის გუნდის ავტობუსი საქართველოს საზღვართან საბაჟოზე სერიოზული მიზეზის გარეშე გააჩერეს.</p><p>ამის გამო მთელი გუნდი იძულებული გახდა სასაზღვრო პოსტთან დაახლოებით 4 საათით შეყოვნებულიყო. ამას გარდა, საბაჟოს თანამშრომლებმა კლუბს მსხვილი ჯარიმა დააკისრეს და გუნდის თავკაცის, იმან გასანოვის და ავტობუსის მძღოლის, გიუნდუზ გასიმოვის დაპატიმრება სცადეს.</p><p>როგორც აზერბაიჯანული საიტი იტყობინება, საქართველოს სამართალდამცავი ორგანოებისადმი თხოვნისა და თოვუზის გუნდში 4 ქართველი ფეხბურთელის ყოფნის მიუხედავად, "თურანს" ტერორისტული დაჯგუფება უწოდეს. კლუბს საბაჟო პოსტის დატოვების უფლება მხოლოდ მსხვილი ჯარიმის გადახდის შემდეგ მისცეს.</p><p>"თურანში" შალვა ფირცხალავა, გიორგი მოდებაძე და გიორგი ჭედია თამაშობენ.</p><p><p><strong>მომზადებულია azerisport.com-ის მიხედვით</strong></p></p><p>.</p>
ramo
ეგენი რაღაცას იტყუებიან. კარგი იქნება თუ გადაამოწმებთ. ალბათ რაიმე "ტავარი" მოქონდათ. ჩვენები აზერებს ტყუილ უბრალოდ არ ერჩიან. რატო სალჩოში არ გააპროტესტეს?