<p>თბილისის ჭადრაკის სასახლეში 18 წლის გოგონათა და ვაჟთა საქართველოს პირველობა დაიწყო, რომელშიც სხვადასხვა ქალაქისა და რაიონის 42 წარმომადგენელი მონაწილეობს</p><p><br> თბილისის ჭადრაკის სასახლეში გუშინ დაიწყო 18 წლის გოგონათა და ვაჟთა საქართველოს პირველობა, რომელშიც სხვადასხვა ქალაქისა და რაიონის 42 წარმომადგენელი მონაწილეობს. სასტარტო ორთაბრძოლები დაძაბულად და საინტერესოდ წარიმართა. 21-დან მხოლოდ სამი შეხვედრა დამთავრდა ყაიმით. ფავორიტთა უმრავლესობამ გათამაშების ცხრილში ქულა ჩაიწერა.</p><p>გოგონები: მერი არაბიძე-თეკლა მაჭარაშვილი - 1:0, მარიამ ჭოლაძე-ნათია ჯალაბიძე - 0,5:0,5, ანა კუჭავა-ლიზი ტრაპაიძე - 1:0, მაია მუმლაძე-ნატო იმნაძე - 0,5:0,5, ლიკა კობეშავიძე-მარიამ ვალიშვილი - 1:0, ქეთევან ხომერიკი-ნანი უნაფქოშვილი - 0,5:0,5, ანა შამათავა-მარიამ შუბითიძე - 1:0, ანა ჩხაიძე-მარიამ თევზაძე - 0:1, დეა გოგიშვილი-თამარ იობიძე -1:0.</p><p>ვაჟები: ზურაბ ჯავახაძე-გუგა ბურდული - 1:0, ირაკლი კელეპტრიშვილი-გიორგი ნიკოლაშვილი - 1:0, ნოდარ ლორთქიფანიძე-რევაზ ჭკუასელი - 1:0, ალექსანდრე ებრალიძე-ირაკლი ბერიძე - 0:1, ნიკა ვოლკოვი-თემურ ჩაიძე - 1:0, ნინო ხომერიკი-ნიკოლოზ ქუმსიაშვილი - 0:1, გიგლა ბენიძე-გიორგი ცხადაძე - 1:0, ლუკა ლიჩელი-კახაბერ წერეთელი - 0:1.</p><p>დღეს II ტურის პარტიები გაიმართება.</p>