<p>ნანა ძაგნიძემ გიბრალტარში მოჭადრაკეთა საერთაშორისო ფესტივალზე საერთო ჩათვლაში მეექვსე, ქალთა შორის კი პირველი ადგილი დაიკავა <br> გიბრალტარში მოჭადრაკეთა საერთაშორისო ფესტივალის ბოლო ორ ტურში შესანიშნავად ითამაშა დრეზდენის საჭადრაკო ოლიმპიადის გამარჯვებულმა, ფიდეს ქალთა გრანპრის ფავორიტმა ნანა ძაგნიძემ, რომელმაც ზედიზედ სძლია დრაშკო ბოშკოვიჩსა (სერბეთი) და კრიშნან სასიკირანს (ინდოეთი), მოაგროვა 7 ქულა და საერთო ჩათვლაში მეექვსე, ხოლო ქალთა შორის პირველი ადგილი დაიკავა.</p><p>სალომე მელია ორივე შეხვედრაში ინდოელებს - პენტალა ჰარიკრიშნას და ნარაინან გიტა გროპალს დაუზავდა, მანაც 7 ქულას მოუყარა თავი, მაგრამ უარესი კოეფიციენტით ქალებში მეორე ადგილი ერგო. 6,5 ქულით მესამეზე რუსი ნადეჟდა კოსინცევა გავიდა.</p><p>ტურნირში მესამე ქართველი დიდოსტატი - გიორგი ყაჭეიშვილიც მონაწილეობდა. რვა ტურის მონაგარს ბოლო ორ დღეში მან 1,5 ქულა შემატა (ყაიმზე შეუთანხმდა ჰარიკა დრონავალს, ალექსაის საბრერა კი დაამარცხა) და 7 ქულით მე-14 ადგილით დაკმაყოფილდა.</p><p>ფესტივალის გამარჯვებული გახდა უკრაინელი ვასილი ივანჩუკი, რომელმაც 8 პარტია მოიგო და მხოლოდ 2 პარტია დაამთავრა ყაიმით. 8,5 ქულით მეორე პრიზი ნაიჯელ შორტს (ინგლისი) ერგო. 7,5-7,5 ქულით მესამე-მეოთხე ადგილები კაიდო კულაოტსმა (ესტონეთი) და მიხაელ როისმა (ისრაელი) გაიყვეს.</p><p>.</p>