<p>"დაუგავას" ქართველმა მთავარმა მწვრთნელმა გუნდში გასასინჯად კიდევ რამდენიმე ქართველი მიიწვია <br> ლატვიის ვირსლიგის (უმაღლესი ლიგა) კლუბ "დაუგავაში" ხუთი ქართველი თამაშობს - მცველი გიორგი ჩიხრაძე, ნახევარმცველები დავით ფაილოძე, ჯემალ ჯალიაშვილი, გიორგი წაქაძე და თავდამსხმელი მამუკა ღონღაძე.</p><p>ზამთრის მოსამზადებელ ეტაპზე "დაუგავას" ქართველმა მთავარმა მწვრთნელმა თამაზ პერტიამ კიდევ რამდენიმე ჩვენებური მიიწვია გასასინჯად: მეკარეები ნიკოლოზ ჯალაღონია და სოსო ხომერიკი, მარჯვენა ნახევარმცველები გიორგი ჯავახიშვილი და შალვა ფურცელაძე, საყრდენები ილია სორდია და თემურ აფრიამიძე, აგრეთვე თავდამსხმელი თომა ტაბატაძე. ფეხბურთელების მენეჯერი გიორგი ნიკურაძე ამტკიცებს, რომ "დაუგავასთან" კონტრაქტის გაფორმების ყველაზე დიდი შანსი პირველლიგელი "ნორჩი დინამოს" თავდამსხმელ ტაბატაძეს აქვს.</p><p>"ორი კვირაა, ლატვიურ კლუბში რამდენიმე საინტერესო ფეხბურთელი ჩამოვიყვანე. ამ ეტაპისთვის ყველაზე მეტად თომა ტაბატაძე მოეწონათ და, სავარაუდოდ, უახლოეს პერიოდში ორწლიან კონტრაქტს გააფორმებს. თომა 19 წლისაა, პირველი ლიგის "ნორჩ დინამოში" ვალერი გაგუასთან თამაშობდა. მიმაჩნია, რომ ნიჭიერი ბიჭია და დიდი მომავალიც აქვს. სხვების ამბავი ჯერ კიდევ გასარკვევია. შეკრება 15 თებერვლამდე გაგრძელდება და თამაზ პერტია საბოლოო პასუხს ამის მერე იტყვის. ახლა ჩვენ ფინეთში ვართ, სადაც "დაუგავას" საერთაშორისო ტურნირი მოვუწყვე. პერტიამ ფეხბურთელები სწორედ ამ ტურნირზე გასინჯა, თუმცა ტესტირებას კვლავაც აგრძელებს", - გვითხრა ნიკურაძემ.</p><p>სხვათა შორის, საინტერესო მეკარეა ნიკა ჯალაღონია, რომელიც "ზესტაფონი 2"-ში, "35-ე საფეხბურთო სკოლაში", ბოლოს კი ხობის "კოლხეთში" თამაშობდა. "35-ე სკოლის" ყოფილი მწვრთნელის, კახა გოგიჩაიშვილის თქმით, მსგავსი ნიჭიერი მეკარე ბევრი არ ეგულება, მაგრამ მის მიმართ სერიოზულად არც ერთი ძლიერი ქართული კლუბი არ დაინტერესებულა.</p><p><strong></p><p>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>