<p>საქართველოს 17-წლამდელთა ნაკრებმა აზერბაიჯანელ თანატოლებთან ამხანაგურად ითამაშა <br> საქართველოს 17-წლამდელთა ნაკრებმა აზერბაიჯანელ თანატოლებთან ამხანაგურად ითამაშა.</p><p><strong>გურამ ასპინძელაშვილის</strong> გაწვრთნილები დიდ უპირატესობას ფლობდნენ და ეს შედეგშიც ასახეს. საქართველოს ნაკრებმა არაერთი საგოლე მომენტი შექმნა და მხოლოდ სამი მათგანით ისარგებლა - თავი <strong>თამაზ ბაბუნაძემ, გიორგი ჯინჯოლავამ</strong> და <strong>ლუკა ჩიქოვანმა</strong> გამოიჩინეს.</p><p>სტუმრებმა მხოლოდ <strong>კამრან გულიევის</strong> ზუსტი თავურით უპასუხეს, ერთხელაც ბურთი ჩვენი კარის ძელს მოარტყეს.</p><p>ხვალ, 23 აგვისტოს, საქართველოს 17-წლამდელთა ნაკრები, 18 საათზე, ტექნიკურ ცენტრ "ბასაზე" აზერბაიჯანელ თანატოლებს მეორედაც შეხვდება.</p><p><span style="color: #3366ff;"><strong>ამხანაგური მატჩი</strong></span></p><p>21.08. თბილისი. ტექნიკური ცენტრი "ბასა"</p><p><em><strong>საქართველო-აზერბაიჯანი 3:1</strong></em></p><p>გოლები: 1:0 ბაბუნაძე (18), 1:1 გულიევი (34), 2:1 ჯინჯოლავა (57-პენ), 3:1 ჩიქოვანი (74)</p><p><span style="text-decoration: underline;">საქართველო:</span> ბულისკირია, კაპანაძე (41. კვარაცხელია), გაბედავა (74. გელაშვილი), ჯინჯოლავა (80. ჯანაშია), ხარაბაძე (74. ჯავახიშვილი), დარცმელია, დავითაშვილი (64. ჩიქოვანი), ბაბუნაძე (74. გულიაშვილი), გაბუნია (41. გრძელიძე/80. ქუთათელაძე), ივანიაძე (64. კაკაურიძე), მექვაბიშვილი (74. ლორთქიფანიძე).</p><p>მწვრთნელი: გურამ ასპინძელაშვილი</p><p><span style="text-decoration: underline;">აზერბაიჯანი:</span> თუნჯერი, ველიზადე, სეიდოვი (53. აბაში), გულიევი, მუსტაფაიევი (57. ხ. მაჰმუდოვი), ფ. მაჰმუდოვი, ალიბეილი (64. ალიევი), მარდანოვი, მუშტაგოვი, სადიგოვი (64. მამადოვი), გურბანოვი (41. ხალილოვი/71. მაჰამაროვი).</p><p>მწვრთნელი: რაფიგ მირზაევი</p><p>გაფრთხილებები: ალიბეილი (24), ხალილოვი (52), ჩიქოვანი (71)</p><p>არბიტრი: ლაშა სილაგავა.</p>
111
მსაჯი იყო სამარცხვინო.3 ჯარიმა და პენალი გვაჩუქა,ეგ დათვური სამსახური უარესია,ვინ იცის ჯობდა 1-1 ყოფილიყო რომ და აზრზე მოვგვიყვანდა მეორე თამაშის წინ თორემ მთელ თამაშში 2-3 გააზრებული კომბინაცია გვქონდა