<p>30 აგვისტოს საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციაში საქართველოს დავით ყიფიანის თასის მერვედფინალური ეტაპის კენჭისყრა გაიმართა <br> საქართველოს დავით ყიფიანის სახელობის თასის ფინალური შეხვედრა 22 ნოემბერს ჩატარდება.</p><p>30 აგვისტოს საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციაში საქართველოს დავით ყიფიანის თასის მერვედფინალური ეტაპის კენჭისყრა გაიმართა.</p><p>თორმეტმა კლუბმა მერვედფინალის საგზური პირველი ეტაპის დაძლევით მოიპოვა. ოთხი კლუბი კი, რომლებიც საქართველოს ევროთასებზე წარმოადგენდნენ, თასის გათამაშებაში ავტომატურად, მერვედფინალიდან ჩაებმებიან.</p><p>გუნდები ასე დაწყვილდნენ:</p><p><strong>ლიახვი - ლოკომოტივი</p><p>სიონი - კოლხეთი 1913</p><p>ბორჯომი - დინამო თბ</p><p>კოლხეთი ხობი - ჩიხურა</p><p>ოდიში 1919 - ტორპედო</p><p>სულორი - გურია</p><p>ჩხერიმელა - სამტრედია</p><p>მერანი - დილა</strong></p><p>მერვედფინალური ეტაპის მატჩები 21 სექტემბერს ჩატარდება. მეოთხედფინალის შეხვედრები 19 ოქტომბერს გაიმართება, ნახევარფინალი კი, 2 ნოემბერს შედგება. შეგახსენებთ,რომ დავით ყიფიანის სახელობის თასის ყოველი ეტაპი თითო მატჩისგან შედგება.</p><p><span style="color: #888888;"><strong>წყარო: gff.ge</strong></span></p>