<p>თამარაშვილის ქუჩაზე მომხდარი ავარიის შედეგად 3 ახალგაზრდა მძიმედ დაშავდა <br> 30 აგვისტოს, თბილისში, თამარაშვილის ქუჩაზე მომხდარი ავარიის შედეგად 3 ახალგაზრდა მძიმედ დაშავდა. დიდი სიჩქარით მოძრავი მსუბუქი მარკის ავტომობილი განათების ბოძს შეეჯახა.</p><p>სამივე დაშავებული სასწრაფო-სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ სხეულის მძიმე დაზიანებებით საავადმყოფოში გადაიყვანა.</p><p>როგორც ცნობილი ხდება, მსუბუქი მარკის ავტომობილის მძღოლი საქართველოს ჩოგბურთელთა ნაკრების ყოფილი წევრი <strong>სანდრო მეტრეველია</strong>.</p>
ლექსო
ვინმე ამიხსნის რას ნიშნავს "მსუბუქი მარკის" ავტომობილი? მსუბუქი ავტომობილი გამიგია, მსუბუქი მარკა რა უბედურებაა. რამდენიმე საიტზე წავიკითხე ეს ინფორმაცია და ყველგან ერთი და იგივე წერია, ჟურნალისტებს ქართულს არ ასწავლიან? თუ რაც უფრო მეტი შეცდომებით და არა ქართული სიტყვებით დაწერენ მით უფრო მაგრები გონიათ თავი.