<p>ზურაბ ხიზანიშვილი 16 წლის განმავლობაში იყო საქართველოს ეროვნული საფეხბურთო ნაკრების მცველი <br> საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის პრესსამსახურის ცნობით, 5 სექტემბერს, "დინამო არენაზე", საქართველოს და ავსტრიის ნაკრებების მატჩის დაწყებამდე <strong>ზურაბ ხიზანიშვილის</strong> ეროვნული გუნდიდან გაცილების ცერემონია გაიმართება.</p><p>ზურაბ ხიზანიშვილი 16 წლის განმავლობაში იყო საქართველოს ეროვნული საფეხბურთო ნაკრების მცველი. მისი დებიუტი 1999 წელს საქართველო-საბერძნეთის დაპირისპირების დროს შედგა და მას შემდეგ, 2015 წლის ჩათვლით, მან ეროვნული ნაკრების მაისურით 93 მატჩი ითამაშა.</p><p>ხიზანიშვილს საქართველოში თბილისის "ლოკომოტივში", თბილისის "დინამოსა" და "სამტრედიაში" უთამაშია, საზღვარგარეთ კი შოტლანდიური "დანდისა" და "გლაზგო რეინჯერსის", ინგლისური "ბლექბერნის", "ნიუკასლისა" და "რედინგის", ასევე, თურქული "ქაისერისფორის" ღირსებას იცავდა. ამჟამად 34 წლის მცველი ბაქოს "ინტერში" გამოდის.</p>
გმადლობ ზურა,ფეხბურთელობაზე ბევრს შეიძლება განსხვავებული აზრი ჰქონდეს,მაგრამ მე ფეხბურთელადაც მომწონხარ და ადამიანურადაც,მითუმეტეს ნოდარ ხიზანიშვილის ვაჟი ხარ და შენს პატრიოტობა კაიკაცობაში ეჭვი არ მეპარება.წარმატებები შემდგომ ცხოვრებაში.
ხიზანას ბევრი კარგი თამაშია ჩატარებული რაც შეეხება ავტოგოლებს აი ისინიც ვისაც ავტოგოლიაქ გატანილი ფერნადო იერო დათო ყიფიანი და პაულო მალდინი აღარ გავაგრძელებ მეტს იმდენი კარგი და რასაც ქვია დიდი ფეხბურთელი მყავს ამ სიაში.ასე რო შეეშვით რა ამ ავტოგოლებით მანიპულირებას.ხიზანას კიდე გზა დაულოცოთ ვისაც სურვილიაქ ამისი და მორჩა.
ზურა გაიხარე, ამ 16 წლის განმავლობაში ბევრი ოფლი გაქვს დაღვრილი უანგაროდ ქართული ფეხბურთისთვის, რისთვისაც დიდი და დიდი მადლობა, რიგითი ქომაგისგან.
zorbrgi-ს ზურა არ მიიღებს მონაწილეობას მატჩში,უბრალოდ თამაშის დაწყებამდე იქნება გამოსამშვიდობებელი ცერემონიალი,რომლის დასრულების შემდეგ დაიწყება საქართველო-ავსტრიის დაპირისპირება.ზურა განაცხადში სულ არაა და როგორ ითამაშებს? :)
წესიერი გაცილებისა და მადლობის თქმის ღირსი ნამდვილად არის, ადრეულ ეტაპზე ბევრი კარგი თამაში ჩაუტარებია ნაკრებში. მაგრამ ბოლო წლები ძალიან არასაიმედო და არასტაბილური გახდა და დროზე უნდა მიეტოვებინა თავადაც.
Zorbegi
გაეცილებინათ რამე ამხანაგურში სან მარინოსთან ან რამე ეგეთთან, მაინცდამაინც ავსტრიასთან ავტოგოლით უნდა წავიდეს? არადა ძალიან კარგი მცველი იყო თავის დროზე
გავაცილოთ მალდინი ნაკრებიდან. გააცილო არა თან გავყვეთ აცილებელ ისეთ ფეხბურთელებს ვისაც რაგაც წარმატებააქვს მიღწეული წადი რა
c
მადლობა ხიზან! მახსოვს შენი თამაში რეინჯერსის შემადგენლობაში ლიგაზე!
mari
საუკეთესო ხარ!