<p>IIHF-მ ოთხი მოგება გაგვიუქმა <br> აპრილის დასაწყისში საქართველოს ყინულის ჰოკეის ნაკრებმა მსოფლიოს ჩემპიონატის III დივიზიონში იასპარეზა, სადაც მეორე ადგილი დაიკავა და სულ ცოტა დააკლდა II დივიზიონის საგზურის მოპოვებამდე.</p><p>სამწუხაროდ, ყინულის ჰოკეის საერთაშორისო ორგანიზაციამ ჩვენს ნაკრებს ყველა შედეგი გაუუქმა და ყოველ მათგანში 0:5 წაგება ჩაუთვალა.</p><p>საქართველოს ნაკრებს 0:5 ჩაეთვალა თურქეთთან მატჩში (4:5 წააგო), ასევე ბოსნიასთან (8:0 მოვიგეთ), სამხრეთი აფრიკასთან (6:5), ლუქსემბურგთან (5:0) და ჰონკონგთან (14:3).</p><p>მიზეზად განმარტებულია ისეთი მოთამაშეების გამოყვანა, რომელთაც IIHF-ს წესებით, საქართველოს ნაკრებში თამაშის უფლება არ ჰქონდათ. შეგახსენებთ, რომ აპრილში გუნდში უკრაინიდან მოწვეულმა ჰოკეისტებმაც ითამაშეს.</p><p>საქართველოს ნაკრები მსოფლიოს ჩემპიონატის III დივიზიონში გაისად ბულგარეთში ითამაშებს. აპრილში ჩვენი მეტოქეები ჯგუფში სამხრეთი აფრიკა, ლუქსემბურგი და არაბთა გაერთიანებული საამიროები იქნებიან.</p><p><strong><span style="color: #ff0000;">ასევე იხილეთ:</span></strong></p><p><a href="/sport/zamthris-sakheobebi/yinulis-hokei/90438-saqarthvelos-yinulis-hokeis-nakrebi-meore-adgils-dasjerda.html" target="_blank">საქართველოს ყინულის ჰოკეის ნაკრები მეორე ადგილს დასჯერდა</a></p>
როგორ გვჩაგვრავენ ამ ქართველებს..
tazo
დედაააა,ჩემი სიკვდილიიიი!!!