ახალგაზრდა ფეხბურთელის საკუთარ რიგებში ხილვა არაერთ გუნდს სურს, თუმცა ტურინელთა სპორტულ დირექტორ კრისტიანო ჯუნტოლის მამუკა ჯუღელთან და კრისტიან ძაკარდოსთან კარგი ურთიერთობა აქვს, რაც ტრანსფერს უფრო აადვილებს.
ივარაუდება, რომ გარიგება უახლოეს თვეებში დაიხურება. ბართიშვილი თბილისის "დინამოს" აკადემიის აღზრდილია, ამჟამად ფოთის "კოლხეთში" ირიცხება და საქართველოს 17-წლამდელთა ნაკრების ღირსებას იცავს და მას "ახალ კვარაცხელიას" უწოდებენ.
ის თავიდან "იუვენტუსის" ახალგაზრდულ გუნდში ჩაირიცხება და იმავე გზას გაივლის, რაც გუნდის ამომავალმა ვარსკვლავმა ქენან ილდიზმა
რაც შეეხება აქ ბოღმიანებს ვისაც არ გაუხარდათ გეტყვით რომ ტრა..ბი დააყენეთ.
სწორად იქცევა რომ მიდის. ჯერ საქართველოში სავარჯიშო პირობები ნახე და მერე ტოპ კლუბებში. მწვრთნელები წაიკითხე მთელი საქართველოს 16 წლამდე ბავშვების და მერე თუ გინდა მარტო იუვეს 1 მწვრთნელს შეადარე. აქ 16 წლამდე ბავშვების მწვრთნელები ერთი ჩვეულებრივი საჯარო სკოლის ფიზკულტურის მასწავლებლები არიან 80%. ის ბიჭები ვინც გამოჩნდნენ აქამდე უბრალოდ მათი ძალიან დიდი ტალანტის დამსახურებააა 80% შემთხვევაში და არა მწვრთნელების. სანამ ყველა საფეხბურთო სკოლაში კვალიფიციური მწვრთნელი არ იქნება მანამდე ჯობია ყველა ოდნავ კარგად მოთამაშე ბავშვი ევროპაში წავიდეს. დარწმუნებული ვარ ევროპაში გაზრდილი თუნდაც ტალანტი არ ქონდეს ეროვნულ ლიგაში მოთამაშე 70% ფეხბურთელს 2 თავით აჯობებს საფეხბურთო ინტელექტში.