ევროპა ლიგის ჯგუფური ეტაპი დაკომპლექტდა

AutoSharing Option
დღეს, 31 აგვისტოს, მონაკოში, Grimaldi Forum-ში ევროპა ლიგის 2018/19 წლების სეზონის ჯგუფური ეტაპის წილისყრა გაიმართა.

წილისყრის შედეგად გუნდები ჯგუფებში შემდეგნაირად განლაგდნენ:

  • A ჯგუფი: "ლევერკუზენი" (გერ), "ლუდოგორეცი" (ბულ), "ციურიხი" (შვეიც), აეკ (კვი)
  • B ჯგუფი: "ზალცბურგი" (ავს), "სელტიკი" (შოტ), "ლაიპციგი" (გერ), "რუსენბორგი" (ნორ)
  • C ჯგუფი: "ზენიტი" (რუს), "კოპენჰაგენი" (დან), "ბორდო" (საფ), "სლავია" (ჩეხ)
  • D ჯგუფი: "ანდერლეხტი" (ბელ), "ფენერბაჰჩე" (თურ), "დინამო ზაგრები" ( ხორ), "სპარტაკი" (სლოვ)
  • E ჯგუფი: "არსენალი (ინგ), "სპორტინგი" (პორ), "ყარაბაღი" (აზე), "ვორსკლა" (უკრ)
  • F ჯგუფი: "ოლიმპიაკოსი" (საბ), "მილანი" (იტა), "ბეტისი" (ესპ), "დუდელანჟი" (ლუქ)
  • G ჯგუფი: "ვილიარეალი"
    (ესპ), "რაპიდი" (ავს), "სპარტაკი" (რუს), "რეინჯერსი" (შოტ)
  • H ჯგუფი: "ლაციო" (იტა), "მარსელი" (საფ), "აინტრახტი" (გერ), "აპოლონი" (კვი)
  • I ჯგუფი: "ბეშიქთაში" (თურ), "გენკი" (ბელ), "მალმიო" (შვე), "საპსბორგი" (ნორ)
  • J ჯგუფი: "სევილია" (ესპ), "კრასნოდარი" (რუს), "სტანდარტი" (ბელ), "აქისასფორი" (თურ)
  • K ჯგუფი: "დინამო" (უკრ), "ასტანა" (ყაზ), "რენი" (საფ), "იაბლონეცი" (ჩეხ)
  • L ჯგუფი: "ჩელსი" (ინგ), პაოკ (საბ), ბატე (ბელ), "ვიდი" (უნგ)

პირველი მატჩები 20 სექტემბერს გაიმართება. შეგახსენებთ, რომ ევროპა ლიგის ჯგუფურ ეტაპზე 6 ქართველი ფეხბურთელი ითამაშებს.

ესენია:

  • ვახტანგ ჭანტურიშვილი ("სპარტაკი", ტრნავა)
  • ლევან ყენია ("დუდელანჟი")
  • სანდრო კობახიძე ("ვორსკლა")
  • ანდრო გიორგაძე ("ვორსკლა")
  • ჯანო ანანიძე ("სპარტაკი")
  • თორნიკე ოქრიაშვილი ("კრასნოდარი")

კალენდარი
II ტური: 4 ოქტომბერი
III ტური: 25 ოქტომბერი
IV ტური: 8 ნოემბერი
V ტური: 29 ნოემბერი
VI ტური: 13 დეკემბერი

1/16-ფინალის წილისყრა: 17 დეკემბერი
1/16-ფინალის პირველი მატჩები: 14 თებერვალი
1/16-ფინალის საპასუხო მატჩები: 21 თებერვალი

1/8-ფინალის წილისყრა: 22 თებერვალი
1/8-ფინალის პირველი მატჩები: 7 მარტი
1/8-ფინალის საპასუხო მატჩები: 14 მარტი

1/4-ფინალის წილისყრა: 15 მარტი
1/4-ფინალის პირველი მატჩები: 11 აპრილი
1/4-ფინალის საპასუხო მატჩები: 18 აპრილი

1/2-ფინალის წილისყრა: 19 აპრილი
1/2-ფინალის პირველი მატჩები: 2 მაისი
1/2-ფინალის საპასუხო მატჩები 9 მაისი

ფინალი. ბაქო. "ოლიმპიური": 29 მაისი

altწილი ნაყარია - ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფები დაკომპლექტდა

მკითხველის კომენტარები / 1 /
ეეჰ... ჯგუფში რომ შევსულიყავით (ტორპედოს ვგულისხმობ) 1/16 ფინალშიც მშვენივრად გავიდოდით თურმე :)
ziqenbud
17:38 31-08-2018
4

სიახლეები პოპულარული