A ჯგუფი
#
გუნდი
1
ლევერკუზენი
5
3
1
1
3
10
2
ციურიხი
5
3
0
2
1
9
3
ლარნაკა
5
1
2
2
-2
5
4
ლუდოგორეცი
5
0
3
2
-2
3
B ჯგუფი
#
გუნდი
1
ზალცბურგი
5
5
0
0
10
15
2
სელტიკი
5
3
0
2
-1
9
3
ლაიპციგი
5
2
0
3
1
6
4
რუსენბორგი
5
0
0
5
-10
0
C ჯგუფი
#
გუნდი
1
ზენიტი
5
3
2
0
3
11
2
სლავია
5
2
1
2
-1
7
3
კოპენჰაგენი
5
1
2
2
-1
5
4
ბორდო
5
1
1
3
-1
4
D ჯგუფი
#
გუნდი
1
დინამო ზ.
5
4
1
0
8
13
2
ფენერბაჰჩე
5
2
2
1
1
8
3
სპარტაკი ტ.
5
1
1
3
-4
4
4
ანდერლეხტი
5
0
2
3
-5
2
E ჯგუფი
#
გუნდი
1
არსენალი
5
4
1
0
9
13
2
სპორტინგი
5
3
1
1
7
10
3
ვორკსლა
5
0
1
4
-6
3
4
ყარაბაღი
5
1
0
4
-10
3
I ჯგუფი
#
გუნდი
1
გენკი
5
2
2
1
2
8
2
ბეშიქთაში
5
2
1
2
-1
7
3
მალმიო
5
1
3
1
0
6
4
საპრსბორგი
5
1
2
2
-1
5
F ჯგუფი
#
გუნდი
1
ბეტისი
5
3
2
0
5
11
2
მილანი
5
3
1
1
5
10
3
ოლიმპიაკოსი
5
2
1
2
3
7
4
დუდელანჟი
5
0
0
5
-13
0
K ჯგუფი
#
გუნდი
1
დინამო კ.
5
3
2
0
4
11
2
ასტანა
5
2
2
1
2
8
3
რენი
5
2
0
3
-3
6
4
იაბლონეცი
5
0
2
3
-3
2
G ჯგუფი
#
გუნდი
1
ვილიარეალი
5
1
4
0
5
7
2
რაპიდი
5
2
1
2
-4
7
3
რეინჯერსი
5
1
3
1
1
6
4
სპარტაკი მ.
5
1
2
2
-2
5
L ჯგუფი
#
გუნდი
1
ჩელსი
5
5
0
0
9
15
2
ბატე
5
2
0
3
-2
6
3
ვიდი
5
2
0
3
-2
6
4
პაოკ
5
1
0
4
-5
3
H ჯგუფი
#
გუნდი
1
აინტრახტი
5
5
0
0
11
15
2
ლაციო
5
3
0
2
-1
9
3
აპოლონი
5
1
1
3
-2
4
4
მარსელი
5
0
1
4
-8
1
J ჯგუფი
#
გუნდი
1
კრასნოდარი
5
4
0
1
3
12
2
სევილია
5
3
0
2
9
9
3
სტანდარტი
5
3
0
2
-2
9
4
ახისარი
5
0
0
5
-10
0

ევროპა ლიგის ჯგუფური ეტაპი დაკომპლექტდა

AutoSharing Option
დღეს, 31 აგვისტოს, მონაკოში, Grimaldi Forum-ში ევროპა ლიგის 2018/19 წლების სეზონის ჯგუფური ეტაპის წილისყრა გაიმართა.

წილისყრის შედეგად გუნდები ჯგუფებში შემდეგნაირად განლაგდნენ:

  • A ჯგუფი: "ლევერკუზენი" (გერ), "ლუდოგორეცი" (ბულ), "ციურიხი" (შვეიც), აეკ (კვი)
  • B ჯგუფი: "ზალცბურგი" (ავს), "სელტიკი" (შოტ), "ლაიპციგი" (გერ), "რუსენბორგი" (ნორ)
  • C ჯგუფი: "ზენიტი" (რუს), "კოპენჰაგენი" (დან), "ბორდო" (საფ), "სლავია" (ჩეხ)
  • D ჯგუფი: "ანდერლეხტი" (ბელ), "ფენერბაჰჩე" (თურ), "დინამო ზაგრები" ( ხორ), "სპარტაკი" (სლოვ)
  • E ჯგუფი: "არსენალი (ინგ), "სპორტინგი" (პორ), "ყარაბაღი" (აზე), "ვორსკლა" (უკრ)
  • F ჯგუფი: "ოლიმპიაკოსი" (საბ), "მილანი" (იტა), "ბეტისი" (ესპ), "დუდელანჟი" (ლუქ)
  • G ჯგუფი: "ვილიარეალი"
    (ესპ), "რაპიდი" (ავს), "სპარტაკი" (რუს), "რეინჯერსი" (შოტ)
  • H ჯგუფი: "ლაციო" (იტა), "მარსელი" (საფ), "აინტრახტი" (გერ), "აპოლონი" (კვი)
  • I ჯგუფი: "ბეშიქთაში" (თურ), "გენკი" (ბელ), "მალმიო" (შვე), "საპსბორგი" (ნორ)
  • J ჯგუფი: "სევილია" (ესპ), "კრასნოდარი" (რუს), "სტანდარტი" (ბელ), "აქისასფორი" (თურ)
  • K ჯგუფი: "დინამო" (უკრ), "ასტანა" (ყაზ), "რენი" (საფ), "იაბლონეცი" (ჩეხ)
  • L ჯგუფი: "ჩელსი" (ინგ), პაოკ (საბ), ბატე (ბელ), "ვიდი" (უნგ)

პირველი მატჩები 20 სექტემბერს გაიმართება. შეგახსენებთ, რომ ევროპა ლიგის ჯგუფურ ეტაპზე 6 ქართველი ფეხბურთელი ითამაშებს.

ესენია:

  • ვახტანგ ჭანტურიშვილი ("სპარტაკი", ტრნავა)
  • ლევან ყენია ("დუდელანჟი")
  • სანდრო კობახიძე ("ვორსკლა")
  • ანდრო გიორგაძე ("ვორსკლა")
  • ჯანო ანანიძე ("სპარტაკი")
  • თორნიკე ოქრიაშვილი ("კრასნოდარი")

კალენდარი
II ტური: 4 ოქტომბერი
III ტური: 25 ოქტომბერი
IV ტური: 8 ნოემბერი
V ტური: 29 ნოემბერი
VI ტური: 13 დეკემბერი

1/16-ფინალის წილისყრა: 17 დეკემბერი
1/16-ფინალის პირველი მატჩები: 14 თებერვალი
1/16-ფინალის საპასუხო მატჩები: 21 თებერვალი

1/8-ფინალის წილისყრა: 22 თებერვალი
1/8-ფინალის პირველი მატჩები: 7 მარტი
1/8-ფინალის საპასუხო მატჩები: 14 მარტი

1/4-ფინალის წილისყრა: 15 მარტი
1/4-ფინალის პირველი მატჩები: 11 აპრილი
1/4-ფინალის საპასუხო მატჩები: 18 აპრილი

1/2-ფინალის წილისყრა: 19 აპრილი
1/2-ფინალის პირველი მატჩები: 2 მაისი
1/2-ფინალის საპასუხო მატჩები 9 მაისი

ფინალი. ბაქო. "ოლიმპიური": 29 მაისი

altწილი ნაყარია - ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფები დაკომპლექტდა

მკითხველის კომენტარები / 1 /
ეეჰ... ჯგუფში რომ შევსულიყავით (ტორპედოს ვგულისხმობ) 1/16 ფინალშიც მშვენივრად გავიდოდით თურმე :)
ziqenbud
17:38 31-08-2018
4

სიახლეები პოპულარული