კვარაცხელიამ საფრანგეთის ჩემპიონობა, შესაძლოა, დღესვე გაიფორმოს - იტალიური ტრიუმფის შემდეგ...
საფრანგეთის ლიგა 1-ის 26-ე ტურის გახსნის პატივი პარასკევს, 28 მარტს, სამეულისთვის მებრძოლ, გიორგი მიქაუტაძის "ლიონს" "სტრასბურგთან" "სტად დე ლა მეინუზე"(26 109) სტუმრობით ერგო. საქართველოს ნაკრების ფორვარდი შეხვედრას უბრალოდ ბრწყინვალე ფორმაში შეხვდა, ნაკრებსა და კლუბში ბოლო 4 მატჩში ამდენივე დუბლი და 5 საგოლე პასი. მისმა გუნდმა წააგო, თუმცა "ჟორჟმა" ისევ (თერთმეტმეტრიანით) გაიტანა (ჩემპიონატში სულ 8 გოლი, ოთხჯერ პარტნიორებს გაატანინა).
ტურის ცენტრალური შეხვედრა დღეს, ჩვენი დროით 22:00 საათზე ჩატარდება. ხვიჩა კვარაცხელიას პსჟ "სტად ჯეფრი-გიშარზე" (42 000) ზურიკო დავითაშვილის "სენტ ეტიენს" ესტუმრება. არის
შანსი, პარიზელები ამ შეხვედრაში გამარჯვების შემთხვევაში, ამავე საღამოს, ოფიციალურად გაჩემპიონდნენ. ხვიჩა, რომელიც უკვე იტალიის ჩემპიონია, ტოპლიგებიდან მეორე ქვეყნის ტიტულს მალე ოფიციალურად გაიფორმებს.
ლუის ენრიკეს ბიჭებს ტრიუმფამდე 6 ქულა აშორებთ, მაგრამ თუკი მოიგებენ, "მარსელი" (დღის პირველი მატჩი) დამარცხდება, "მონაკო" - "ნიცა" კი ფრედ დასრულდება, ყველაფერი ეს დღეს საღამოს, ტურნირის დასრულებამდე 7 ტურით ადრე მოხერხდება, რაც ისტორიაში მეორე ყველაზე ადრეული შედეგი იქნება. და ვის ეკუთვნის პირველი? რა თქმა უნდა, ისევ პსჟს, რომელმაც 2015-16 წლებში პირველობა 8 ტურით ადრე გაინაღდა, საბოლოოდ კი 31-ქულიანი სხვაობით მოიგო(ახლა, ბოლო სანაკრებო პაუზამდე, ლიდერები 19 ქულით გაიჭრნენ).
უხვე ხსენებულ 15-16 წლების სეზონში დედაქალაქელებმა 27 ტური წაუგებლად განვლეს და ახლა ამის გამეორება შეუძლიათ. გუნდი ეცდება, ბოლომდე წაუგებლად მივიდეს. 38 გასვლით შეხვედრაში დაუმარცხებლობა, როგორც ადრეც გითხარით, გუნდს უკვე 1991-93 წლების ლეგენდარული "მილანის" მიღწევასთან გაათანაბრებს.