ოფიციალურად: ბრაზილიამ მთავარი მწვრთნელი დაითხოვა და ანჩელოტის ელის
ბრაზილიის ფეხბურთის ფედერაციამ ოფიციალურად გვაუწყა, რომ დორივალ ჯუნიორი მათი ეროვნული ნაკრების მთავარი მწვრთნელის პოსტიდან გათავისუფლებულია.
როგორც ტრადიციულად ხდება ხოლმე, "სელესაოს" ყოფილ თავკაცს გაწეული შრომისთვის მადლობა გადაუხადეს და შემდგომი წარმატებები უსურვეს.
დორივალი ბრაზილიის ნაკრებს სათავეში 2024 წლის დასაწყისში ჩაუდგა. მისი ხელმძღვანელობით ჩატარებულ 16 მატჩში გუნდმა 7 მოგება, 6 ფრე და 3 მარცხი დააფიქსირა. ბოლო წვეთი ადგილობრივი ფეხბურთის ფედერაციისთვის კი არგენტინასთან განადგურება (1:4) აღმოჩნდა.
"სელესაოს" მომდევნო მწვრთნელად კარლო ანჩელოტი სახელდება, რომელსაც ბრაზილიის ნაკრების თავკაცად "რეალში" მიმდინარე სეზონის დასრულების შემდეგ ელიან.
მკითხველის კომენტარები / 2 /
არა მგონია ანჩელოტი საკუთარი სურვილით წავიდეს რეალის მწვრთნელის თანამდებობიდან და წელსაც თუ წარმატებით გამოვიდა,ამას არც არავინ მოსთხოვს.ამავე დროს, არ ვიცი,მაგრამ არა მგონია ოდესმე ბრაზილიის ნაკრების მწვრთნელობა ევროპელი სპეციალისტისათვის ჩაებარებინათ და ძალიან მეეჭვება,ამან გაამართლოს.კი,დღეს ხალხი თანდათან ერთმანეთს ემსაგვსება,მაგრამ ბრაზილიური ფეხბურთი,ჯერ მაინც სულ სხვა პლანეტაა,რომლის ცოდნაც,მწვრთნელისათვის აუცილებელი,მაგრამ არასაკმარისი პირობაა,წარმატების მისაღწევად.ძალიან მეეჭვება, ანჩელოტიმ ასეთი რისკი გასწიოს.