<p><p><p>საქართველოს მორაგბეთა ნაკრები მსოფლიო რაგბის რეიტინგში ერთი საფეხურით დაწინაურდა.</p></p></p><p><p><p>"ბორჯღალოსნებს" 73.29 ქულა აქვს და მე-11 ადგილზე იმყოფება.</p></p></p><p><p><p>ქართველი მორაგბეების წინსვლა ფიჯის ნაკრების ურუგვაისთან წაგებამ განაპირობა. ამ მარცხის შემდეგ ფიჯის 4 ქულა დააკლდა, ხოლო ურუგვაის დაემატა და 19-დან მე-17 ადგილზე აღზევდა.</p></p></p><p><p><p>ფიჯის ნაკრები აქამდე მე-10 ადგილზე იყო, თუმცა სენსაციური მარცხის შემდეგ მე-12 ადგილზე დაქვეითდა.</p></p></p><p><p><p>შეგახსენებთ, რომ "ბორჯღალოსნები" 29 სექტემბერს მსოფლიოს თასზე ჯგუფში მეორე მატჩს ურუგვაისთან გამართავს.</p></p></p><p><p><p> <p><p><p></p></p><br></p>
დარწმუნებულები იყვნენ ურუგვაიზე გამარჯვებაში.თანაც ავსტრალიასთან ბოლო წამამდე ბრძოლის შემდეგ,ძირითადისათვის აუცილებელი იყო დასვენება.
+
ფიჯიმ ავსტრალიას დიდი ბძოლა გაუმართა და პირველი ტაიმი 14-12 დაამარცხა!გაოცებული დავრჩი ფიჯელების პირველ ტაიმში მაღალი დონის რაგბის თამაშით.მათ ხომ ტოლსწორად ეთამაშეს კლასით გაცილებით მაღლა მდგომ მოწინააღმდეგეს და ტაიმიც კი მოუგეს!მაგრამ ვოლაბების კლასმა მეორე ტაიმში მაინც თავისი ქნა 39-21 ავსტრალიელების სასარგებლოდ.ურუგვაისთან კი ფიჯიმ ბევრი მორაგბე დაასვენა?ზუსტად აქედან სჩანს,რომ ფიჯელერბი ურუგვაისთან თამაშს დიდ მნიშვნელობას არ აძლევდნენ!
ფიჯის ნაკრების მიზანია ტიერ1 გუნდებთან ბრძოლა და კარგი თმაში,სხვაგვარად რომ იყოს ურაგვაისთან არ დაასვენებდა ავსტრალისთან ნათამაშევ ძირითადის მორაგბეებს.