მოდით ნუ დავაბრაებთ წაგებას იმას, რომ ჩვენს ნაკრებს ძლიერ ნაკრებებთან იშვიათად უწევთ თამაშო. ჯერ ერთი მოთამაშეთა 80%-ზე მეტი ევროპის უძლიერეს გუნდებში თამაშობს და მეორეც ფიჯელებს შიდა ჩემპიონატიც ჩვენზე სუსტი აქვთ და ნაკრებიც არ ეთამაშება მსოფლიოს უძლიერეს გუნდებს, მაგრამ?...
კლასის შემდგომ ამაღლებას, როგორც ვხედავთ უკვე მოითხოვს ყველას ერთობლივ ძალისხმევას. საჭიროა ძლიერი საქართველოს პირველობა, თუმცა ყველაფერი ბავშვთა რაგბიდან უნდა დაიწყოს. კიდევ ბევრი საკითხია მაგრამ ეს უმთავრესია. არ შეიიძლება იმის უგულვებელყოფა, რაც გაკეთდა.
გარკვეული შანსები უწერია , ანუ შენი ჩამოთვლილი რომ ეგრე მოხდეს - შანსია რომ გავიდნენ
თუ გვინდა მსოფლიოს თვალში რეიტინგი აიმაღლო და საკითხავი არ გახადო ღირსი ხარ თუ არა 6 ერში თამაშის, ეს საქმით უნდა დამტკიცო და ფიჯისთან არგენტინასთან საფრანგეთთან იტალიასთან არ უნდა დამარცხდე და ის არაა საქმე რუმინეთს რუსეთს ურუგვაის და ესპანეთს რომ მოუგებ.ყველა ვითარდება და ჩვენ რაგბის არ ეშველა რამე.
რეაბილიტაციაა საჭირო გულშემატკივართა თვალში. ფიჯელებმა ეს შეძლეს, ვნახოთ რა გამოუვათ ბორჯღალოსნებს, თავაწეულები დაგვიბრუნდებიან თუ თავსლაფდასხმულები.
ნათია, სპორტული ჟურნალისტიკა მხატვრული ლიტერატურა არ არი, რომ ფანტაზიას შეასხა ფრთები. ფაქტებით უნდა ილაპარაკო აქ. მაშინ დავწეროთ, მოვუგეთ დღეს ფიჯისთქო და უფრო სასიამოვნო იქნება, ტკბილად დაგვეძინება ყველას.
ავტორი ცდილობს დადებითად განაწყოს მკითხველი და მიტომ დაასრულა სტატია ოპტიმისტურად. არ გვინდა რა გამოკიდება. აბა ის დაეწერა წავაგეთ დღეს და მორჩა, გადაგვესვა მსოფლიოს მასშტაბით წითელი ხაზიო?
"ფიჯის ნაკრებს წინ 1 შეხვედრა ელის უელსის ეროვნულ გუნდთან და თუ ევროპელების დამარცხებას მოახერხებენ, ძალიან კარგი შანსები ექნებათ პლეი-ოფში გასასვლელად" - პატივცემულო ავტორო, ერთი აგვიხსენით როგორ გამოდის ეგ ყველაფერი? უელსი წააგებს ურუგვაისთან? თუ ჩვენ მოვუგებთ ავსტრალია? რაღაცას რო წერთ, დაფიქრდით ცოტა.