<p><p><p>რუსეთის ნაკრები "ბორჯღალოსნებთან" მატჩისათვის მომზადებას აგრძელებს და რუსეთის ჩემპიონატში მოასპარეზე ლეგიონერთა ნაკრებთან სოჭში ამხანაგურ მატჩი 18:28 დამარცხდა. აღსანიშნავია, რომ გამარჯვებული გუნდიდან ლელო ტარიელ დონაძემ და გიორგი ჭყოიძემ გაიტანეს, ხოლო დამარცხებულთა რიგებში ნიკოლოზ კაზალიკაშვილის დებიუტი შედგა.</p></p></p><p><p><p>ნამატჩევს კომენტარი კაზალიკაშვილმა გააკეთა: "რა თქმა უნდა, უკეთ თამაშის და უკეთესი შედეგის მიღწევის სურვილი გვქონდა. თუმცა, მოსამზადებლად ცოტა დრო გვქონდა. დებიუტით გახარებული ვარ".</p></p></p><p><p><p>რუსეთის ნაკრების მწვრთნელმა ლინ ჯონსმა კი შემდეგი განაცხადა:</p></p></p><p><p><p>"ჩვენი ამოცანა თბილისში გამარჯვებაა. ასეთი შესაძლებლობა გვაქვს, უბრალოდ კარგად უნდა მოვემზადოთ. ამისათვის ძალიან კარგად უნდა ვითამაშოთ, მაგრამ მე არ ვთვლი, რომ ეს შეუძლებელია. ვიცით, საქართველო ჩვენს რაგბს განვითარებაში რამდენიმე წლით უსწრებს - მათი ნაკრების წევრების 60% საფრანგეთში თამაშობს და ვარჯიშობს.</p></p></p><p><p><p>მიუხედავად ამისა, წარმატებისა უნდა გვჯეროდეს. საქართველოსთან პირველი გამარჯვება რუსული რაგბისთვის აღმაფრენა იქნება. ამიტომ ჩვენ ეს მოგება ძალიან გვჭირდება. სამწუხაროდ, მარტო მე ამის გაკეთება არ შემიძლია, მიზნის მისაღწევად კარგად მუშაობაა აუცილებელი. რუსეთი მსოფლიოში უდიდესი ქვეყანაა, რუსული რაგბი კი - ერთ-ერთი ყველაზე პატარა".</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
ისე არ აუდგათ გვერდები
თ.ბ.
რუსებს საქართველოს ნაკრების წინააღმდეგ ქართველები ავარჯიშებენ, სამარცხვინოდ.. რა სარგებელი მოუტანა ეხლა ამ ლეგიონერებს ამ თამაშმა?
ბებიაშენისამ!
ამხნევებს ვაჟბატონი ლინი თავის გუნდს რა ქნას აბა იმას ხომ არ გაიხსენებს როგორ წაასხეს ბელგიასთან ამავე ტურნირში აგერ ლეგიონერებმაც მირჯიყნეს და დარჩა ერთი რუსეთის იმპერიის უკიდეგანო სივრცე და გამოექანონ ლინი და მისი სამწყსო უკიდეგანოდ მაგ სივრციდან და დაასკდნენ იალბუზის პიკს სამარადჟამოდ ადმინ არ დამიბლოკო გეხვეწები
რუსეთთან მატჩი ფრედ დამთავრდება.
მასე ლაპარაკი არ არის სწორი ეგრე ინგლისისთვის ჩვენც იგივეს წარმოვადგენთ მაგრამ გვეთამაშეს ჩვენც ნასე უნდა მოვიქცეთ ჩვენზე სუსტ გუნდებთან უნდა მოხდეს ტაქტიკის დამუშავება და სხვა მორაგბეების გამოცდა
შენ ის ნაცი არ ხარ უკვე ამერიკის და ევროპის ელჩებს რომ აგინებთ დილიდან საღამომდე? ახლა აღარ მოგწონთ ამერიკა ხოოო :-) გაიშიფრეთ ბიძია და სამწუხაროდ ბიძოზე მეტი რუსეთუმე გამოდექით.წადით ვოვას საბანი მიაფარეთ არ გაგიცივდეთ
რუსეთტან თამაშს აზრი აქვს, საერთოდ? ეგ განვლილი ეტაპია.