<p><p><p>6 ან 7 თებერვალს საქართველოს ნაკრები რაგბი ევროპის ჩემპიონატის უკანასკნელ ტურში რუსეთს უმასპინძლებს. rugger.info-ს ცნობით, მეტოქე გუნდის მწვრთნელმა ლინ ჯონსმა გაფართოებული შემადგენლობა დაასახელა, რომელიც შეხვედრისთვის 17 იანვრიდან 4 თებერვლამდე სოჭში მოემზადება.</p></p></p><p><p><p>სიაში 3 ქართველია: ნიკოლოზ კაზალიკაშვილი, შაკო ოდიშარია და გიორგი როყვა.</p></p></p><p><p><p><strong>რუსეთის ნაკრები</strong></p></p></p><p><p><p>ალეკსანდრ ბუდიჩენკო, ევგენი ელგინი, შამილ მაგომედოვი, ტიმურ მასლოვი, სტანისლავ სელსკი, სტეპან სერიაკოვი, კონსტანტინ უზუნოვი, რამილ გაისინი (ყველა ენისეი-სტმ), ტაგირ გაჯიევი, კირილ გოლოსნიცკი, გერმან დავიდოვი, პატრის პეკი, ვლადიმირ პოდრეზოვი, დანილ პოტიხანოვი (ვვა-მოსკოვის ოლქი), ვიქტორ გრესევი, ანდრეი კარზანოვი, ვლადისლავ პერესტიაკი, გერმან სილენკო (ლოკომოტივ-პენზა), დენის ბარაბანცევი, ალექსეი გოლოვი, შამილ დავუდოვი, ხეტა ძობელოვი, ნიკოლოზ კაზალიკაშვილი (სტრელა), ნიკიტა ვავილინი, ევგენი მიშეჩკინი, ალეკსეი სკობიოლა, სტეპან ხოხლოვი (ყველა სლავა), კირილ გოტოვცევი, ალეკსანდრ ილინი, იური კუშნარიოვი, ბოგდან ფედოტკო (კრასნი იარი), ვასილი არტემიოვი (ცსკა), ვიტალი კლიმოვი (ბოგატირი), ანტონ სიჩევი (მეტალურგი), ლიუკ ბროკა (ნარბონა, საფრანგეთი), შაკო ოდიშარია (ავენირ კასტანენი, საფრანგეთი), გიორგი როყვა (სტად ბაჟნერასი, საფრანგეთი)</p></p></p><p><p><p> <p><p></p></p></p><p><br></p>
emzar
კი, სამი ქართველი ყავთ, ორჯონიკიძე, მახარაძე და ჯუღაშვილი!
არაუშავს, ჩვენ სულ ქართველები გვეყოლება შემადგენლობაში.
იმ სამი ქართველის მახოდალი!
ის სამი ქართველი არაა, ისინი ფულის გამო ქვეყნის და სულის გამყიდველი ლაჩრები არიან!! გიხოდით მოდგმა შთამომავალი!
სამწუხაროდ სპორტშიც ჩაფლავებული ვართ, როგორც ყველა სფეროში. ხალხი დამშეული და ღირსება აყრილი. მალე ღრუსეთთანაც წავაგებთ რაგბის. გაიხარებს პუწინ