<p><p><p>ჩვენთან სულ ცოტა ხნის წინ რაგბის კავშირის პრეზიდენტი აირჩიეს. პერიპეტიები ჯერ არ დასრულებულა, თუმცა მაინც. აი, იტალიელები კი საარჩევნო პროცესში არიან და აპენინელთა რაგბის ფედერაციის პრეზიდენტობის კანდიდატი, ბიზნესმენი ალფრედო გავაცი მედიასთან საუბრობს.</p></p></p><p><p><p>"გუნდმა იაპონიაში გამართულ მსოფლიო თასზე თავი კარგად წარმოაჩინა. იქამდეც მშვენივრად ვთამაშობდით და ეს სიურპრიზი არ ყოფილა.</p></p></p><p><p><p>ფლორენციაში მოპოვებული გამარჯვებით, კიდევ ერთხელ დავამტკიცეთ, რომ ჩვენსა და საქართველოს შორის ძალიან დიდი სხვაობაა.</p></p></p><p><p><p>ერთი სიტყვით, პოზიტიური ნიშნები არის, მაგრამ ვიცით, კიდევ უნდა გავიზარდოთ და ჩემი მუშაობის მიზანი სწორედ პროგრესი იქნება", - onrugby.it-თან საუბარში თქვა "ბრეშიას" 69 წლის ხელმძღვანელმა, რომელიც იტალიური რაგბის სათავეში ორჯერ გახლდათ.</p></p></p><p><p><p> <p><p></p></p></p><p><br></p>
giga
chvenc mogvigeben +40it, italis tempshi ro vitamshot, chventan dziritad sherkinebaaa ra temps klavs, italia yvelanirad gvjobia, am etaze
აკინ
ამ კანდიტატს მგონი იტალია საქართველოს თამაში არ უყურებია და ანგარიშიც არ იცის ალბათ 11 ქულით მოგვიგეთ დრუნცუკ თქვენს მოედანზე ჩვენივე ძალიან ცუდი თამაშით პირვრლ ტაიმში განსაკუთრებით ერთი დონის გუნდები ვართ სამწუხაროდ სამწუხაროდ იმიტომ რომ ყველა ქართველს გვინდა ზელანდიის დონის გუნდი გვყავდეს მაგრამ რას ვიზამთ ამას კიდე საქართველოზე უკეთესი გუნდი თუ ეყოლება მეტი ამბიცია არც აწუხებს და ხის კოვზების კოლექციას მიუმატებს მისი ნაკრები კიდე ვ ბევრ ხის კოვზს ეს თუ აირჩიეს პრეზიდენტად
სიმართლეა,თამაშმა გამოაჩინა,რომ ბევრად გვჯობია იტალია.
კი, ეგრეა, მაგრამ ათ წელში ერთხელ გვხვდებიან და სულ ჩვენთან მოგებით ტრაბახობენ, მეტი არაფერი აქვთ სათქმელი.
რატომ გწყინთ ვერ ვხვდები, მართლაც ბევრად გვჯობაინ სისწრაფეებში, ამეტაპზე ეგრეაა ჩვენზე ბევრად ძლიერი ნაკრები ყავთ, მარაა მოგვდის მაგარი თაობა რამდენიმე წელში უნდა ვაჯობოთ, მე საერთოდ არ მწყინს, რეელობაა ასეთი
სანამ თაობათა ცვლა არ დაიწყო საქართველოს ნაკრებში , სანამ არ წავიდნენ ლომები - გორგოძე , ზირაქაშვილი და კიდევ რამოდენიმე , და თან სანამ ძირითადი შემადგენლობის 8 კაცი არ დაიმტვრა . მანამდე ჩვენთან თამაშს თავი ყველა ხერხით აარიდეს მართლა ამ მაკარონებმა !(((
-,, მა კე კოზა დიჩი,მა კომე დიჩი,, ...ნუ ცბიერობთ და თვათმაქცობთ იტალილებო - ჩამოდით თბილისში და მერე ვნახოთ, თუ აქაც მოგვიგეთ - შეიძლება მერე მხოლოდ ერთი თქვათ- მე-2-რედ დავარცხეთო, რადგან -3-ედ -ვ ე რ ს ა დ მოგვიგებთ ...ხომ წინა შეხვედრა რომ მოგვიგეთ - აბსოლუტურად გადახალებული შემადგებლობა გვყავდა,ცოტა რეგრესი პროცესიც იყო, ბიჭები გამოუცდელები და ... -ნუ ჩქარობთ!
საქართველოს და იტალიას შორის მართლაც დიდი განსხვავებაა. საქართველოს მთელი პოტენციალი წინ აქვს. იტალიამ კი რაც შეეძლო ის კვერი უკვე გამოაცხო და დგას იმ პლატოზე, რომელიც მისი გენეტიკური მაქსიმუმია. საქართველო მიაღწევს უელსი-საფრანგეთის დონეს.
გაგი
11ქულით მოგებაა დიდი სხვაობა, შე ტრიპერო? 40ქულაზე ნაკლებს არ ტენიან იტალიას 6 ერზე არცერთ თამაშში. კიდე გვეთამაშეთ , თბილისში და ვნახოთ. მარა როდემდე დაიმალებით რო))
dsag
კალათბურთში გადადით თორე სანამ ბაჯო პენლის დარტYმას ისწავლით ვეღარაფერს ვერ მოიგებთ.
!!!!!!
კაი კაცო Fრანჩესკოოოო))))
რაგბის იტალიალი ლეგენდა: საქართველო "6 ერიდან" მაინც 1 წლის მერე გამოვარდება და აზრი?!