<p>რაგბის კავშირის დაგეგმილი საარჩევნო ყრილობის ადგილას, ავჭალის სტადიონის შესასვლელში, დაძაბულობაა.</p><p>აქ შეკრებილნი არიან ირაკლი აბუსერიძის მხარდამჭერები, რომლებიც მიიჩნევენ, რომ პრეზიდენტი უკვე არჩეულია და ეს ყრილობა არალეგიტიმური გახლავთ.</p><p>ადგილზეა პრეზიდენტობის კანდიდატი იოსებ ტყემალაძე, რომლის განცხადებით, აბუსერიძის პრეზიდენტობა არათუ მისი, არამედ საჯარო რეესტრის გადასაწყვეტია.</p><p>ტყემალაძესა და საქართველოს რაგბის ნაკრების ყოფილ კაპიტან ირაკლი მაჩხანელს შორის სიტყვიერი დაპირისპირებაც მოხდა. მაჩხანელმა ტყემალაძეს ხელი არ ჩამოართვა და მატყუარა უწოდა, რომელმაც ქართულ რაგბიში ბზარი შეიტანა და გაერთიანება არ შეუძლია.</p><p>ადგილზე იყო გინება, გაწევ-გამოწევა, სკანდირება "წადი", რომლითაც ტყემალაძეს წასვლისკენ მოუწოდებდნენ.</p><p>ყრილობის წევრთა გარკვეული ნაწილი, რომელიც რეგისტრაციას გადის, არა კლუბების ხელმძღვანელების სახით, არამედ სხვა პირებზე მინდობილობის ფორმით არიან წარმოდგენილნი.</p><p>ისმოდა მიმართვები: "სად არის სირი ბაჩო ხურციძე, ამდენი რატომ იწვალა!", "ფულზე გაიყიდნენ". ყრილობის მიმართ პროტესტით განწყობილი პირები რეგისტრაციაზე შემსვლელებზე ფსიქოლოგიური ზეწოლის მოხდენას ცდილობენ, თუმცა ჯერჯერობით შენობაში შესვლაზე უარი არავის განუცხადებია.<br></p>