<p>რაგბი ევროპის ჩემპიონატის მე-4 ტურის მატჩში საქართველოს ნაკრებმა რუმინეთი 28:17 დაამარცხა.</p><p>დასაწყისში ჩვენი ნაკრების სასარგებლოდ მსაჯმა საჯარიმო ლელო ჩათვალა, 2 ჯარიმა კი თედო აბჟანდაძემ გაიტანა. რუმინელებმა 1 ლელოთი გვიპასუხეს.</p><p>პირველი ტაიმის პირველი ნახევრის შემდეგ საქართველოს ნაკრები კაცნაკლული თამაშობდა - მოედნიდან შალვა მამუკაშვილი გააძევეს.</p><p>მეორე ტაიმში რუმინელებმა ჩვენი ჩათვლის მოედანი ერთხელ აიღეს, ჩვენმა ბიჭებმა კი ორი ლელო დადეს - ჯერ გიგაშვილმა (გარდასახვა - აბჟანდაძე) და შემდეგ ტაბუცაძემ (გარდასახვა - ბაბუნაშვილი). შეხვედრა კი ბაბუნაშვილის არეკნით დასრულდა და საქართველოს ნაკრებმა 28:17 გაიმარჯვა.</p><p><p><p>გამარჯვების შედეგად "ბორჯღალოსნებმა" ანთიმოზ ივერიელის სახელობის გარდამავალი თასი და რაგბი ევროპის ჩემპონობა მოიპოვა!</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>