ბატონო, კოკერ..., გამოიძახეთ ჩილაჩავა, ამ ეტაპზე მაბაზე ძლიერი მორკინალი არ გვყავს... ან დაააკვირდიიით მაინც...
კეთილი, მაგრამ ქუნთელია ხომ არის 19 წლის? ნაკრებში ახალგაზრდაც უნდა იყოს და 30-37 წლის გამოცდილი მორაგბეც, თუ გვინდა წარმატება მსოფლიო ჩემპიონატზე.
.-.
ირლანდიის ნაკრები კი არა აგერ პორტუგალიელმა 38 წლის ბურჯმა ფრანცისკო ფერნანდეშმა უმაღლეს დონეზე ჩაატარა მსოფლიო ჩემპიონატი ჯიბეში ჩაგვისვა. ძალიან ნაადრევად ჩამოწერეს ჩილაჩავა და ვინც იძახდა რო მზარდი მორაგბე არაა და მაგიტო სწორია არ გამოძახებაო, პირველ რიგში ჩილაჩავა იმ 35 წუთში, რაც რეგულარულად ეძლევა იმაზე მეტს აკეთებს, ვიდრე ნებისმიერი მზარდი პირველხაზელი 50-ში და მეორეც, ტრავმით ნატანჯი ნარიაშვილი რომელმაც საერთოდ კარიერა შეაჩერა ერთი წლით თავისუფლად როგორ მოხვდა გუნდში უდიდესი გამოცანაა. ერთი მომენტი არ მახსოვს მისი ისე ჩაიარა ტურნირმა. კიდევ გაცილებით კითხვა არის რაც დამრჩა მაგ სელექციასთან. მაგრამ რაც იყო, იყო. კოკერილის ნარატივიდან გამომდინარე გამორიცხულია ჩილაჩავას ყოლა, გაახალგაზრდავება გადაწყვიტა და მე პირადად მომწონს ეგ მიდგომა.
ნეტავ ვცდებოდე, მაგრამ, ისე სჩანს, რომ საფრანფეთში მოთამაშე მორაგბეებზე კოკერილი ისევ რაგბის კავშირიდან იღებს ინფორმაციას. ტყემალაძე-მაისაშვილს კი ვიღაცეები არ უყვართ. ეს ვიღაცეები კი ბდღვნიან. კასტრთან ჩილაჩავა მეორე ნახევარში გამოვიდა და ამით დასრულდა შავი ლომის მოგებული შერკინებები. ის ჯერ მხოლოდ 33 წლისაა. ირლანდიის ნაკრები კი 40 წლის ბურჯებს კიდევ ათამაშებს. კოკერილ, ნუ ენდობი რაგბის კავშირს!
ქუნთელია იმსახურებს გამოძახებას.
dem
ჩაჩანიძეს ტრავმა აქვს. ზამთარაძე რითი არის ან ალხაზაშვილზე, ანდაც ნიორაძეზე მეტი ვერ გამიგია დღემდე. ხონელიძის გამოძახებაც შეიძლებოდა ჩემი აზრით, მაგრამ ორიაკს ორი ძირითადი ჰუკერის გარეშე ძალიან გაუჭირდება. ისე იმედია რაფავა-რუსკინი გამოიხედავს აქეთკენ, ასაკი წამოეწია უკვე. ძალიან მინდოდა ინგლისის ნაკრებით ეთამაშა მსოფლიო, მაგრამ აწი თუ მუნდიალზე თამაში უნდა, მისთვის ერთადერთი შანსი საქართველო იქნება და დასაკარგი არ არის ეგ მორაგბე. შემდეგი მსოფლიომდე თუ აზრი შეიცვალა აბრამიშვილი-აბულაძე-რაფავა იდეალური სამეული იქნებოდა პირველ ნომერზე.
Rezo
ფინალჯ პარიზშია, მაგრამ 1/2 სად არის?
ძირითადად მოაზრებული პირველხაზელების არგამოძახება მესმის. ამათ მივაკუთვნებ მაჭარაშვილსაც. აბულაძეს და მელიქიძეს ტრავმა აქვთ. როგორ სჩანს ყაულაშვილს, ჩილაჩავას, ნუცუბიძეს, ტაბიძეს, მატარაძეს ხაზი გადაესვათ სამწუხაროდ. ქართველიშვილის გამოძახება აქამდეც ნამდვილად შეიძლებოდა. ჰუკერებში ალხაზიშვილს მივცემდი გადატვირთვუს შანსს. დანარჩენი: გორგაძეს ტრავმა აქვს და რომც არ ჰქონდეს, უნდა დაასვენოს. ჯავახია გამიხარდა! აუცილებლად დასაბრუნებელი იყო! ჩაჩანიძე სად არის? მესამე ხაზში გაუგებარია და უქნებ მოგვაწოდოთ ინფორმაცია, იაშადაშვილი რატომ არ არის? თუ კლუბთანაა შეთანხმება, ესეც გვიფხარით, რა! 9 ზე ვასკა და გელას არყოფნაში ( ვასკას წარმატებები და გელას უსწრაფესი გამოჯანმრთელება) მუშიკოს შანსია. სხვა ბიჭებიც ვნახოთ! დანარჩენი ოპტიმალურია
კოკერილიც აშკარად ცდილობს,სანაკრებო ბაზის გაფართოებას და ყველა შესაძლო კანდიდატის საქმეში ნახვას.პირველი ორი თამაში,ამის საშუალებას გვაძლევს,მერე კი,საჭიროების მიხედვით,თანდათან ნაკრების პირველ მეორე ნომრებსაც ჩართავს,ბრძოლაში.რა თქმა უნდა სწორი მიდგომაა.ნაკრებს ღრმა ზურგი სჭირდება.