<p>მორაგბე მერაბ კვირიკაშვილის პროცესი ქუთაისის საქალაქო სასამართლოში 19 მარტისთვის გადაიდო <br> მორაგბე მერაბ კვირიკაშვილის პროცესი ქუთაისის საქალაქო სასამართლოში 19 მარტისთვის გადაიდო.</p><p>სასამართლო პროცესზე ბრალდების მხარემ დააყენა შუამდგომლობა, დაიკითხონ ლევან სამხარაულის სახელობის ეროვნული ბიუროს ექსპერტები, რომლებმაც დადეს დასკვნა სატრანსპორტო ტექნიკურ-ტრასოლოგიური ექსპერტიზის შესახებ. იგივე შუამდგომლობა დააყენა კვირიკაშვილის ადვოკატმა ნუგზარ კვინიკაძემ, რომ დაიკითხონ ექსპერტები, რადგან, მისი თქმით, ეს დასკვნა მერაბ კვირიკაშვილს ამართლებს.</p><p>მოსამართლე მურთაზ კაპანაძემ შუამდგომლობები დააკმაყოფილა და საქმის არსებითი განხილვა 19 მარტისთვის გადაიდო.</p><p>ქუთაისის სასამართლოში 2016 წელს მომხდარი ავარიის საქმის განხილვა მიმდინარეობს, რაზეც ბრალი მორაგბე მერაბ კვირიკაშვილს აქვს წარდგენილი.</p><p>შეგახსენებთ, 2016 წლის ზაფხულში ქუთაისის შემოვლით გზაზე მომხდარ ავტოსაგზაო შემთხვევას გიორგი პაპასკირი, მისი მეუღლე, მათი მეგობარი და თავად კვირიკაშვილის მეუღლე ემსხვერპლნენ.</p><p><strong>წყარო: interpressnews.ge</strong></p>