<p>28 აპრილს, საღამოს, ორთაჭალაში ავტოსაგზაო შემთხვევას ორი ადამიანის სიცოცხლე ემსხვერპლა. ამის შესახებ <a href="https://www.ambebi.ge/article/233729-ortachalashi-momxdar-avarias-kartveli-moragbe-emsxverpla/" target="_blank">Ambebi.ge</a>-ს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში განუცხადეს. მათი ცნობით, ერთი ადამიანი ადგილზე გარდაიცვალა, მეორე კი - საავადმყოფოში. დაშავებულია ორი ადამიანი.</p><p>შსს-ში აცხადებენ, რომ გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 276-ე მუხლით დაიწყო, რაც სატრანსპორტო საშუალების უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესების დარღვევას გულისხმობს.</p><p><a href="https://www.ambebi.ge/article/233729-ortachalashi-momxdar-avarias-kartveli-moragbe-emsxverpla/" target="_blank">Ambebi.ge</a>-ს ინფორმაციით, გარდაცვლილი ქართველი მორაგბე გიორგი რეხვიაშვილია. იგი ესპანეთის ერთ-ერთ კლუბში თამაშობდა და საქართველოში რამდენიმე დღის წინ ჩამოვიდა. 30 წლის სპორტსმენს მეუღლე დარჩა.<br></p>