<p>დღეს მორაგბე მერაბ კვირიკაშვილის საქმეზე ქუთაისის საქალაქო სასამართლოში განაჩენი გამოცხადდება.</p><p><p><p>ქუთაისის საქალაქო სასამართლოში მორაგბე მერაბ კვირიკაშვილის საქმეზე დასკვნითი პროცესი 24 მაისს გაიმართა. სხდომაზე მხარეებმა დასკვნითი სიტყვა წაიკითხეს. პროკურორმა იმ დარღვევებზე ისაუბრა, რამაც მისი თქმით, ავტოსაგზაო შემთხვევა გამოიწვია.</p></p></p><p><p><p>პროკურორ ვალერი კუჭუხიძის განცხადებით, მთავარი არგუმენტია ის, რომ პირველად დაკითხვაზე ღია ფერის ავტომობილზე პოლიციას ჩვენება არავინ მისცა. მისი თქმით, ექსპერტების მიერ დასკვნები არასათანადოდაა შესრულებული.</p></p></p><p>ბრალდების მხარის არგუმენტებს არ დაეთანხმა დაცვის მხარე. მერაბ კვირიკაშვილის ადვოკატის, ნუგზარ კვინიკაძის განცხადებით, არსებობს მოწმეების ჩვენებები, რომლებიც ადასტურებენ მორაგბის განცხადებას იმის შესახებ, რომ ავტოსაგზაო შემთხვევაში მონაწილეობდა ღია ფერის ავტომობილი.</p><p><p><p>საქმე ეხება ავტოსაგზაო შემთხვევას, რომელიც 2016 წელს ქუთაისის შემოვლით გზაზე მოხდა. შემთხვევას ოთხი ადამიანი ემსხვერპლა.</p></p></p><p><p><p> <p><p></p></p> <p><p>წყარო: <a href="https://www.interpressnews.ge/ka/article/549091-moragbe-merab-kvirikashvilis-sakmeze-ganacheni-gamocxaddeba/" target="_blank">ipn.ge</a></p></p><br></p>