<p><p><p>საქართველოს ქვიშის რაგბის ნაკრებმა, რაგბი ევროპის ჩემპიონატზე სამი თამაში მოიგო, სამი დათმო და ტურნირი მეხუთე ადგილზე დაასრულა.</p><p>მოსკოვში გამართული ტურნირის პირველ დღეს, ჯგუფურ ეტაპზე, ქართველ მორაგბეებს ქვიშასთან ადაპტირება გაუჭირდათ და მასპინძელ რუსეთთან შეხვედრა 2:5 დათმეს, ხოლო რუმინეთთან გადამწყვეტი ლელო დამატებულ დროზე გაუშვეს – 3:4. დღის ბოლოს საქართველომ თურქეთს 8:5 სძლია და ფლეი ოფში მესამე ადგილით გავიდა.</p></p></p><p><p><p>მეორე დღეს მეოთხედფინალში მოლდოვას ვეთამაშეთ და მეტოქემ 8:5 მოიგო, რის შემდეგაც საქართველომ მე-5 ადგილის ნახევარფინალში გადაინაცვლა და ბულგარეთი 9:2 დაამარცხა, ხოლო ხორვატიას 7:6 სძლია და მე-5 ადგილი დაიკავა.</p></p></p><p><p><p><strong>rugby.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>
ქვიშის რაგბში ქვიშასთან ადაპტირება გაუჭირდათო...:))) ქვა-ღორღი ეყარა თუ სინთეთიკური ქვიშა?!:) უეჭველი რუსებმა "გაგვიჩალიჩეს":)))