<p>საქართველოს მამაკაცთა და ქალთა საჩოგბურთო ნაკრებები, შესაბამისად - დევისის და ფედერაციის თასზე იასპარეზებენ <br> საქართველოს მამაკაცთა და ქალთა საჩოგბურთო ნაკრებები, შესაბამისად - დევისის და ფედერაციის თასზე იასპარეზებენ.</p><p>ევრო-აფრიკული ზონის მე-2 ჯგუფშია საქართველოს ვაჟთა ნაკრები, რომლის მეტოქეც მაროკოს ნაკრები იქნება. მატჩები მარაკეშის საჩოგბურთო კომპლექსში, გრუნტისსაფარიან კორტზე, 3-4 თებერვალს გაიმართება.</p><p>ორივე გუნდის შემადგენლობები უკვე ცნობილია. პირველ რიგში, გეტყვით, რომ ჩვენს ნაკრებს ხანგრძლივი პაუზის შემდეგ უბრუნდება <strong>სანდრო მეტრეველი</strong>. მან ჩვენთან საუბარში შემდეგი განაცხადა:</p><p>"ნაკრების შემადგენლობაში დავბრუნდი და მაროკოსთან შემადგენლობაში აუცილებლად ვიქნები. იმდროინდელმა ფიზიკურმა მონაცემებმა საშუალება თუ მომცა, წყვილებს აუცილებლად ვითამაშებ.</p><p>რაც შეეხება ერთეულებში თამაშს, ამას ნაკრების მომდევნო მატჩებში ვგეგმავ. დიდი ხანია ტრავმის გამო არ მითამაშია და ამან არ მინდა, უარყოფითად იმოქმედოს ნაკრებზეც და ჩემს ფიზიკურ მდგომარეობაზეც.</p><p>ვფიქრობ, მაროკოსთან ადვილი შეხვედრა არ გვექნება, მაგრამ შესანიშნავ ფორმაში იმყოფება ნიკოლოზ ბასილაშვილი და მისი დიდი იმედი გვაქვს", - აღნიშნა მეტრეველმა.</p><p>მეტრეველის გარდა, რომელიც 24 წლისაა და ახლა ურეიტინგოა, ნაკრების ღირსებას საქართველოს პირველი ჩოგანი <strong>ნიკოლოზ ბასილაშვილი</strong>, მსოფლიო რეიტინგში 61-ე, და ასევე, <strong>გიორგი ცივაძე</strong> - 24 წლის, მსოფლიო რეიტინგში 1084-ე, დაიცავენ.</p><p>რაც შეეხება მასპინძელთა შემადგენლობას, ისე ასე გამოიყურება: ლამინ უაჰაბი - 34 წლის, მსოფლიო რეიტინგი (592), ამინე აჰოუდა - 21 წლის, მსოფლიო რეიტინგი (698), სუფიან ელ მესბაჰი - 17 წლის, ურეიტინგო, იასინ იდბარეკი - 32 წლის, ურეიტინგო.</p><p>ფედერაციის თასზე იასპარეზებს საქართველოს ქალთა ნაკრებიც, რომელიც მე-3 დივიზიონის პირველ კალათაში ითამაშებს. ჩვენს ჯგუფში ასევე სერბეთის და ბულგარეთის ნაკრებები არიან.</p><p>შეხვედრებს 7-9 თებერვალს ესტონეთის დედაქალაქი ტალინი უმასპინძლებს. რაც შეეხება საფარს, იგი "ჰარდის" იქნება.</p><p>ჩვენი ნაკრების შემადგენლობა ასეთია: ეკატერინე გორგოძე, სოფია შაფათავა, მარიამ ბოლქვაძე, ოქსანა კალაშნიკოვა. ნაკრების კაპიტანი კი მაკა ჩახნაშვილია.</p><p>მე-3 დივიზიონის 1 კალათაში სულ 4 - A, B, C, D ქვეჯგუფია. A და B ჯგუფებში სამი, ხოლო დანარჩენ ჯგუფებში 4 გუნდია განთესილი.</p><p>ჯგუფში პირველ ადგილზე გასული გუნდები პლეი-ოფის სისტემით ერთმანეთს დაუპირისპირდებიან და ორი გუნდის ვინაობა გაირკვევა, რომელიც მე-2 ჯგუფში გადასასვლელად იბრძოლებს.</p>