<p>ექვსი მოგება, ორი ყაიმი და ერთი მარცხი - ასეთი შედეგით დაასრულა ქართველმა დიდოსტატმა ბაადურ ჯობავამ ლისაბონში მოჭადრაკეთა საერთაშორისო ტურნირი <br> ექვსი მოგება, ორი ყაიმი და ერთი მარცხი - ასეთი შედეგით დაასრულა ქართველმა დიდოსტატმა ბაადურ ჯობავამ ლისაბონში მოჭადრაკეთა საერთაშორისო ტურნირი, რომელშიც 41 ქვეყნის 272 წარმომადგენელი იბრძოდა საპრიზო ადგილებისთვის.</p><p>ჩვენებურს, რომელიც ევროპის ინდივიდუალური ჩემპიონატისთვის (მარტი, ბათუმი) ემზადება, მეხუთე ტურში მოულოდნელად ინდოელ მჰამალ ანურაგთან რომ არ წაეგო, შედეგი შესაძლოა, სხვაგვარი ყოფილიყო.</p><p>ცხრა შესაძლებლობიდან 7.5-7.5 ქულით პირველი-მესამე ადგილები, შესაბამისად, ალექსანდრ ინჯიჩმა (სერბეთი), ანტონ დემჩენკომ და ნიკიტა პეტროვმა (ორივე - რუსეთი) გაიყვეს. ერთბაშად 9 მონაწილემ 7-7 ქულას მოუყარა თავი. უკეთესი კოეფიციენტით ბაადურ ჯობავა მე-4 ადგილზე გავიდა.</p><p>(იბეჭდება მცირე ცვლილებით)</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>