<p>მსოფლიოს სხვადასხვა ქალაქში საჩოგბურთო ტურნირები კვირას დასრულდა და დღეს, 19 თებერვალს, ახალი რეიტინგები გამოქვეყნდა, სადაც ქართველების გვარებიც ფიგურირებს.</p><p>დავიწყოთ საქართველოს პირველი ჩოგანით. ნიკოლოზ ბასილაშვილი საკმაოდ დიდ რეგრესს განიცდის და ამჟამად მსოფლიო რეიტინგში 77-ე ადგილი უკავია. ნიკოლოზმა ნიუ-იორკის ტურნირზე საჭირო ქულები ვერ დაიცვა და დიდი რეგრესი ამან განაპირობა.</p><p>გახსოვთ, ალბათ, ცოტა ხნის წინ იგი 59-ე ადგილზეც იმყოფებოდა. ხვალიდან იგი დელრეი ბიჩის ტურნირში ჩაერთვება, სადაც ასევე ქულები აქვს დასაცავი. მისი მეტოქე კი ამერიკელი სტივ ჯონსონია.</p><p>1085-ე ადგილს იკავებს გიორგი ცივაძე, რომელსაც დევისის თასის შემდეგ არცერთ ტურნირზე აღარ უასპარეზია.</p><p>კვლავ ურეიტინგოდაა სანდრო მეტრეველი. სანაკრებო ბატალიების შემდეგ არც 24 წლის ჩოგბურთელს მოუსინჯავს თავისი ძალები.</p><p>რაც შეეხება ქალთა ერთეულთა თანრიგს - 326-ე ადგილზეა ეკატერინე გორგოძე, 344-ე პოზიციას იკავებს სოფია შაფათავა, ხოლო მარიამ ბოლქვაძე, 561-ეა.</p><p>აქვე გეტყვით, რომ ოქსანა კალაშნიკოვა, რომელიც ძირითადად წყვილებში ასპარეზობს, წყვილთა თანრიგში 55-ე ადგილზეა.</p><p><br></p>