<p>საქართველოს პირველი ჩოგანი ნიკოლოზ ბასილაშვილი მადრიდის მასტერსის პირველ წრეში დამარცხდა.</p><p>მსოფლიო რეიტინგში 77-ე ადგილზე მყოფმა ქართველმა ფრანგ გაელ მონფილსთან სამ სეტში - 2:6, 6:3, 3:6 წააგო.</p><p>არადა, იყო დიდი შანსი იმისა, რომ შეხვედრა ნიკოლოზის გამარჯვებით დასრულებულიყო.</p><p>საშინლად ჩატარებული პირველი სეტის შემდეგ მატჩის სადავეები ხელთ ქართველმა იგდო და მეორე პარტია თავის სასარგებლოდ დაასრულა.</p><p>მესამე სეტის დასაწყისში, პირველსავე გეიმში, ქართველს 4 ბრეიკ-პოინტი ჰქონდა, თუმცა მარათონული გეიმი გამოცდილმა ფრანგმა დაიტოვა.</p><p>ბასილაშვილს მატჩის გადარჩენის შანსი ბოლო გეიმშიც მიეცა, თუმცა 3 ბოძებული შანსიდან მეტოქის ჩაწოდება მაინც ვერ აიღო.</p><p>მთლიანობაში, ნიკოლოზის ანგარიშზე 2 ეისი და 5 ორმაგი შეცდომა დაფიქსირდა. მან ორი ბრეიკი გააკეთა, საკუთარი მოწოდება კი ოთხჯერ დაკარგა.</p><p>შეგახსენებთ, რომ გამარჯვების შემთხვევაში ქართველი მსოფლიოს პირველ ნომერ რაფაელ ნადალს ცენტრალურ კორტზე დაუპირისპირდებოდა.</p><p>დიდი ალბათობით, ახლა ბასილაშვილი რომის მასტერსზე გადაინაცვლებს, სადაც შესაძლოა, ასევე საკვალიფიკაციო ეტაპის გავლა მოუწიოს.<br></p>