<p>დღეს, თბილისის დროით 14:00 საათზე <strong>ნიკოლოზ ბასილაშვილი</strong> სოფიის ღია პირველობაზე ჩაერთვება. მისი მეტოქე 180-ე ნომერი დანიელ ბრენდსი იქნება.</p><p>ეს ორი ჩოგბურთელი ერთმანეთს კარიერაში ერთხელ შეხვდა - 2014 წელს ორტისეის ტურნირზე, სადაც ბასილაშვილმა მეტოქე ორ სეტში დაამარცხა.</p><p>დანიელ ბრენდსი 31 წლის გერმანელი ჩოგბურთელია. მისი მაქსიმუმი 51-ე ნომერი იყო, ისიც 2003 წელს და მას შემდეგ რეგრესს განიცდის. კარიერის განმავლობაში მას 2 124 017 დოლარი აქვს გამომუშავებული.</p><p>მსოფლიოს რეიტინგში 180-ე ადგილზე მყოფმა ბრანდსმა ძირითად ბადეში მოსახვედრად ადვილად დაამარცხა პოლონელი კამილ მაჰრჩაკი და უკრაინელი სერგეი სტახოვსკი.</p><p>ქართველი ჩოგბურთელი გამარჯვების შემთხვევაში 1/8-ფინალში მირზა ბასიკსა (99) და მარტინ კლიჟანს (38) შორის გამარჯვებულს შეხვდება.</p><p>რაც შეეხება ტურნირს, ის ბულგარეთის დედაქალაქ სოფიაში 10 თებერვლამდე გაგრძელდება. სოფიის პირველობა 250-ქულიანი კატეგორიისაა და საპრიზო ფონდი 586 140 ევროს შეადგენს.</p><p>ამავე ტურნირში ბასილაშვილი წყვილთა თანრიგშიც იასპარეზებს - მეტიუ ებდენთან ერთად ალექკანდრ დონსკისა და ალექსანდრ ლაზაროვის ბულგარულ დუეტს დაუპირისპირდება.</p><p><p><br></p>