<p>საქართველოს პირველმა ჩოგანმა ნიკოლოზ ბასილაშვილმა ATP-ის რეიტინგში 2 საფეხურით წინ წაიწია და ახალი რეიტინგის მიხედვით მე-20 ადგილზეა.</p><p>ამის მიზეზი ფრანგ ლუკას პოლის რეგრესია, რომელმაც ერთბაშად 5 პოზიციით დაიხია უკან.</p><p>ნიკოლოზ ბასილაშვილი დღეს როტერდამის ტურნირში ჩაერთვება. მისი მეტოქე 52-ე ჩოგანი, სამხრეთკორეელი ჰეიონ ჩანგი იქნება.</p><p><p><p><br></p>
მოიგოო!!!
ოდალა
ლუკას პოლი არა კრის პოლი :))) ლუკა პუილი ან როგორც ფრანგულად იქნება პიუი/პუი.
ჰეიონ ჩანგი ვინ არის)))???!!! ჩანგი დიდი ხანია აღარ თამაშობს)))!!! ნიკას მოწინააღმდეგე არის ჩხუნ ხიონი!!! ნიკა თავიდან ქვედა ბადეში იყო განთესილი, სეპპის უნდა შეხვედროდა და საკმაოდ ძლიერი ჩოგბურთელები იყვნენ ქვედა ბადეში: ციციპასი, ხაჩანოვი, მედვედევი( დღეს სოფია მოიგო), მონფილსი, ვერდასკო, გოფენი!!! რადგან ბაუტისტა-აგუტმა უარი განაცხადა მონაწილეობაზე ავადმყოფობის გამო, ნიკა მეცხრე განთესილით აღმოჩნდა ზედა ბადეში!!! წარმატებები!!!