<p><p><p>დღეს, 16 სექტემბრის დილით, სიდნეიში გაიმართა ATP CUP-ის კენჭისყრა, რომელშიც გაირკვა, თუ ვის შეხვდებიან ქართველი ჩოგბურთელები ტურნირის ჯგუფურ ეტაპზე.</p></p></p><p><p><p>ტურნირში მონაწილეობას ATP რეიტინგის საუკეთესო 23 წარმომადგენელი ქვეყანა (ქვეყნების რეიტინგი დგება მათი ნომერი პირველი ჩოგნების მიხედვით)+მასპინძელი მიიღებს. იმის გათვალისწინებით, რომ ტოპ 23-ში ერთი და იგივე ქვეყნის რამდენიმე წარმომადგენელია (2 ესპანელი, 2 რუსი და ა.შ.), ყველაზე დაბალი რეიტინგის მქონე ჩოგბურთელი და მისი ქვეყანა, რომელიც მონაწილეობას მიიღებს ამ ტურნირში, ნოემბერში გახდება ცნობილი.</p></p></p><p><p><p>ჯგუფში 4 ქვეყნის ნაკრებია, რომლებიც, ჯერჯერობით, 2-2 ჩოგბურთელით არიან დაკომპლექტებულები, ისე კი, მინიმუმ 3 და მაქსიმუმ 5 ჩოგბურთელი შეიძლება იყო ქვეყნის გუნდში. ჩვენს ჯგუფში მოხვდნენ ესპანეთი (რაფაელ ნადალი და რობერტო ბაუტისტა აგუტი), იაპონია (კეი ნიშიკორი და იოშიჰიტო ნიშიოკა) და მესამე მეტოქე, როგორც ზევით აღვნიშნეთ, ნოემბერში გახდება ცნობილი.</p></p></p><p><p><p>ნაკრები გუნდები ერთმანეთს 3-ჯერ შეხვდებიან - პირველი ნომრების მატჩი, მეორე ნომრების მატჩი და წყვილთა შეხვედრა. მოგებული იქნება ის ნაკრები, რომელიც 3-დან 2 შეხვედრას მოიგებს. ქართველი ჩოგბურთელები შეხვედრებს პერსში ჩაატარებენ და ჯგუფური ეტაპი 6 დღეს გასტანს.</p></p></p><p><p><p>ტურნირი 2020 წლის 3 იანვარს დაიწყება და 12 იანვრამდე გაგრძელდება. მისი საპრიზო თანხა 15 მილიონი დოლარია და გამარჯვებული 750 სარეიტინგო ქულას მიიღებს.</p></p></p><p><p><p> <p><p></p></p><br></p>