<p><p><p>საქართველოს პირველი და მსოფლიოს მე-17 ჩოგანი ნიკოლოზ ბასილაშვილი დღეს, 19 სექტემბერს, მეცის მუზლის ღია ჩემპიონატზე გამოსვლას დაიწყებს. ნიკოლოზი ტურნირზე მე-2 ნომრად არის განთესილი და ამიტომ, პირველი ტური გამოტოვა. მეორე ტურში მისი მეტოქე გერმანელი იანიკ მადენი (129) იქნება.</p></p></p><p><p><p>შარშან ნიკოლოზმა ამ ტურნირის 1/4-ფინალში მოახერხა გასვლა, რისთვისაც 45 სარეიტინგო ქულა დაიმსახურა და ახლა ეს ქულები დასაცავი აქვს. 2018 წელს ნიკოლოზმა ორ ფრანგს აჯობა - კენი დე შეპერსა და უგო უმბერტს. მეოთხედფინალში კი, იაპონელ კეი ნიშიკორისთან 3 სეტში დამარცხდა - 3:6, 6:4, 4:6. ბასილაშვილის საუკეთესო შედეგი მეცის ტურნირზე ნახევარფინალში თამაშია, რომელიც მან 2017 წელს მოახერხა.</p></p></p><p><p><p>წლევანდელ ტურნირზე 1-ელ ნომრად ბელგიელი დავიდ გოფინი არის განთესილი, რომელიც, ბუნებრივია, საშეჯიბრო ბადის მეორე ნაწილშია. მადენის დამარცხების შემთხვევაში კი, ბასილაშვილი ჟო ვილფრიდ ცონგასა (51) და პიერ ჰერბერს (55) შორის გამარჯვებულს შეხვდება.</p></p></p><p><p><p>მეცის ტურნირი 250-იან კატეგორიაში შედის და დახურულ, ჰარდის კორტებზე იმართება. შეჯიბრების საპრიზო ფონდი 524,340 ევრო გახლავთ. გამარჯვებული 90,390 ევროსა და 250 სარეიტინგო ქულას მიიღებს.</p></p></p><p><p><p>ბასილაშვილისა და მადენის შეხვედრა დღეს, 19 სექტემბერს, თბილისის დროით 21:30 საათზეა ჩანიშნული.</p></p></p><p><p><p> <p><p></p></p><br></p>