<p>ესპანეთის საჩოგბურთო გუნდისა და მსოფლიოს ნომერ პირველმა ჩოგანმა რაფაელ ნადალმა ესპანელთა კაპიტან ფრანცისკო როიგისთან ერთად საქართველოს ნაკრების დამარცხების შემდეგ პრესკონფერენციაზე ჟურნალისტების შეკითხვებს უპასუხა.</p><p>"გამარჯვება ძალიან პოზიტიური იყო, როგორც ჩემთვის, ისე გუნდისათვის. 3:0 გავიმარჯვეთ და ეს კარგი იყო.</p><p>ჩემთვისაც, პერსონალურად კარგი დღე გამოვიდა. შეხვედრას ვაკონტროლებდი, ძალიან კარგი სტარტი გამომივიდა.</p><p>6:3-ის მერე 5:2-ს ვიგებდი ისეთი კარგი მოთამაშის წინააღმდეგ, როგორიც ნიკოლოზია. ამის შემდეგ მან რამდენიმე კარგი გეიმი ჩაატარა, მე შეცდომები დავუშვი და შეხვედრაც უფრო რთული გახდა.</p><p>ეს წლის პირველი მატჩი იყო, კარგი რიტმი და პოზიტიური შედეგი ძალიან დამეხმარება.</p><p>თამაშით კმაყოფილი ვარ, პირველი შეხვედრაში ასეთ რიტმში, ისეთი კარგი მოთამაშის დამარცხება, როგორიც ნიკოლოზია, მთელი სეზონის მანძილზე დადებითად გამყვება,"- თქვა რაფაელ ნადალმა</p><p>საქებარი სიტყვები არც ესპანეთის ნაკრების კაპიტანმა დაიშურა:</p><p>"ძალიან კარგი დღე გამოვიდა, 3:0 მოვიგეთ და ეს ჩვენთვის მნიშვნელოვანია.</p><p>რობერტოს, მიუხედავად ანგარიშისა, ადვილი შეხვედრა ნამდვილად არ ჰქონია. მართალია, ლამაზი ქულები მოიპოვა, თუმცა არც შეცდომები აკლდა.</p><p>ამის შემდეგ რაფას 6:3, 6:2 შეეძლო მოეგო ისეთი რთული მოწინააღმდეგისათვის, როგორიც ნიკოლოზ ბასილაშვილია. ის ყოველთვის "კლავს ბურთს", თუმცა რაფა პირველი 6 გეიმის შემდეგ თამაშს აკონტროლებდა.</p><p>ნუ, დღის ბოლოს 3:0 გამარჯვებით ძალიან ბედნიერები ვართ,"- აღნიშნა ფრანცისკო როიგმა.</p><p><p><br></p>
კი, თქვა : Bueno, estoy satisfecho!)))
Leonti
"ნუ"-ს აუცილებლად იტყოდა ფრანცისკო!