<p><p><p>ქართველი ჩოგბურთელი, მსოფლიოს 28-ე ჩოგანი ნიკოლოზ ბასილაშვილი ხვალ, 11 თებერვლიდან როტერდამის შეჯიბრზე პირველ შეხვედრას ჩაატარებს და მისი მეტოქე მსოფლიოს მე-15 ჩოგანი, რუსი ანდრეი რუბლიოვი იქნება.</p></p></p><p><p><p>ნიკოლოზი 22 წლის რუბლიოვს კარიერაში 3-ჯერ შეხვდა და მისი დამარცხება ორჯერ მოახერხა. აღსანიშნავია, რომ სამივე შეხვედრა ჩოგბურთელებმა 2019 წელს გამართეს.</p></p></p><p><p><p>პირველ მატჩში დოჰას ტურნირზე ბასილაშვილმა რუსი მეტოქე ორ სეტში დაამარცხა - 6:3, 6:54, მეორე მატჩი კი ნიკოლოზისთვის გამორჩეული იყო. ქართველმა ჩოგბურთელმა ჰამბურგის 3-სეტიან ფინალში (7:5, 4:6, 6:3) სძლია რუბლიოვს და კარიერაში ATP-ის მესამე ტიტული მოიგო. ცინცინატის მასტერსზე გამართულ ბოლო მატჩში რუსმა ბასილაშვილს 3 სეტში აჯობა - 6:7, 6:4, 6:2.</p></p></p><p><p><p>ნიკოლოზისა და რუბლიოვის მატჩი თბილისის დროით 14:00 საათზეა ჩანიშნული. რუბლიოვის დამარცხების შემთხვევაში ქართველი ჩოგბურთელი ბარერესა და ბუბლიკს შორის გამარჯვებულს შეხვდება.</p></p></p><p><p><p>აღნიშნული ტურნირისა და მასში ნიკოლოზის გამოსვლის შესახებ ქვევით მოცემულ სტატიაში შეგიძლიათ იხილოთ.</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
!!!!!!!!
რეალობას თუ გავუსწორებთ თვალებს ნიკას მოგების შანსი 20 პროცენტზე მეტი არ არის.
რთული მეტოქით იწყებს ნამდვილად!!! რუბლიოვმა ეს სეზონი ძალიან კარგად დაიწყო!!! ორი ATP 250 ტურნირი მოიგო!!! AO -ეს მეოთხე წრეში გამოეთიშა!!! ასე , რომ მეტოქე ძლიერია!!! თუ ორი წრე გაიარა ნიკამ, შედეგ დიდი ალბათობით მედვედევს შეხვდება!!! მოკლედ დიდი ბრძოლა მოუწევს!!! წარმატებებს გისურვებთ ნიკა!!!