<p><p><div style="text-align: center;">ფოტო: გელა ბოჩიკაშვილი</div></p></p><p><p><p>საქართველოს ეროვნულმა ოლიმპიურმა კომიტეტმა ჩოგბურთელ ნიკოლოზ ბასილაშვილის ირგვლივ განვითარებულ მოვლენებთან დაკავშირებით წუხილი გამოთქვა და ყველას უდანაშაულობის პრეზუმფციის დაცვისაკენ მოუწოდა.</p></p></p><p><p><p>"საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტი წუხილს გამოთქვამს ცნობილი ქართველი ჩოგბურთელის, ნიკოლოზ ბასილაშვილის ირგვლივ განვითარებული ამბების გამო. ჩვენ მას ვიცნობთ, როგორც ნიჭიერ სპორტსმენს, შრომისმოყვარე, მშვიდ და გაწონასწორებულ პიროვნებას, რომელმაც სწორედ სპორტული დისციპლინის, დიდი შრომისა და თავდადების ფასად შეძლო მნიშვნელოვანი გამარჯვებები მოეპოვებინა ქართული სპორტისთვის, მონაწილეობა მიეღო 2016 წლის ოლიმპიურ თამაშებში.</p></p></p><p><p><p>სამწუხაროა, რომ ამ დღეებში მომხდარი ინციდენტის გამო კითხვის ნიშნის ქვეშ დადგა ნიკოლოზ ბასილაშვილის პიროვნული რეპუტაცია.</p></p></p><p><p><p>ჩვენ, რა თქმა უნდა, ვგმობთ ყოველგვარ ძალადობას, მაგრამ ამავე დროს, მოვუწოდებთ ყველა მხარეს, დაიცვან უდანაშაულობის პრეზუმფცია და სასამართლო განაჩენის დადგომამდე თავი შეიკავონ დაუსაბუთებელი ბრალდებებისგან", - ნათქვამია განცხადებაში.</p></p></p><p><p><p> <p><p><p><p></p></p><br></p>