<p><p><p>ქართველი ჩოგბურთელი, მსოფლიოს 27-ე ჩოგანი დიდხნიანი პაუზის შემდეგ კორტს დაუბრუნდა და გერმანიაში, საგამოფენო ტურნირზე ითამაშა.</p></p></p><p><p><p>ნიკოლოზის მეტოქე საშა ზვერევის (7) უფროსი ძმა, მიშა ზვერევი (257) იყო, რომელთანაც ქართველი 2 სეტში დამარცხდა - 5:7, 1:6.</p></p></p><p><p><p>ბასილაშვილს დღეს, 28 ივლისს იულიან ლენცთან (250) უნდა ეთამაშა, თუმცა შეხვედრა გაუქმდა.</p></p></p><p><p><p>წესით, ქართველი ჩოგბურთელი ვაშინგტონის ტურნირზე უნდა დაბრუნებულიყო, თუმცა ის შეჯიბრება აღარ გაიმართება.</p></p></p><p><p><p> <p><p></p></p><br></p>
დაიმახსოვრეთ ჩემი სიტყვა.
ვითომ, "უფლება-დამცველები" დაანგრევენ ამ ქვეყანას. ვინც კარგები გვყავს, უნდა გავწიროთ? ჩვენ ხალხი არ ვარგივართ. ამისათვის არ ჰქმნიან, საშუალო ფენას.
.... ევარჯიშა ერჩივნა , ხომ???!!! შენ რომელი მურატოგლუ ან ვაიდა , ან ცხონებული არჩილ ელერდაშვილი ხარ აქ,,რომ დარიგებებს იძლევი???!!! ერთი შენიღბული ლიბერალი ხარ, ქართული, ქართველი და საქართველო, რომ არ გიყვარს!!! რატომ წვალობთ შენნაირები???!!! მოხიეთ ამ ქვეყნიდან და წადით, მაგრამ იქ ვის და რაში სჭირდებით ეს არის საკითხავი!!!