<p>დღეს, ავსტრალიის ღია პირველობის მე-2 დღეს, გათამაშებაში საქართველოს პირველი ნომერი ნიკოლოზ ბასილაშვილი ჩაერთო. მისი მეტოქე მსოფლიოს 53-ე ჩოგანი, ამერიკელი ტომი პოლი გახლდათ.</p><p>პირველი სეტი გარდამავალი უპირატესობით წარიმართა. შეხვედრა ნიკოლოზისთვის იდეალურად დაიწყო. ქართველმა მეტოქეს ჩაწოდება პირველსავე ცდაზე წააართვა, თუმცა უპირატესობა ვერ შეინარჩუნა. საბოლოოდ, ჩოგბურთელებმა ერთმანეთის ჩაწოდებები კიდევ ერთხელ გაცვალეს და ბოლოს 4:5-ზე ნიკოლოზმა თავისი ჩაწოდება მე-3-ედ დათმო და პირველ სეტში 4:6 დამარცხდა.</p><p>მეორე სეტიც იმავე სცენარით დაიწყო. ბასილაშვილმა პოლს პირველივე ჩაწოდება წაართვა, თუმცა ამერიკელმა ის მაშინვე დაიბრუნა. საბოლოოდ, მეორე სეტი ლოგიკურ ტაიბრეიკამდე მივიდა, სადაც გამარჯვებული ამერიკელი გამოდგა, რომელმაც ნიკას უშანსოდ, 7:0 მოუგო.</p><p>რაც შეეხება მესამე სეტს, ბასილაშვილმა თავისი ჩაწოდება მე-3 გეიმში დაკარგა და უკან დაბრუნებაც ვერ შეძლო.</p><p>მატჩის საბოლოო ანგარიში 4:6 6:7 4:6 გახლავთ. ნიკოლოზი ერთეულთა თანრიგს საწყის ეტაპზევე გამოეთიშა.</p><p>თუმცა წყვილთა თანრიგის შეხვედრა ქართველს ჩასატარებელი აქვს, რომელსაც ის გერმანელ ანდრე ბეგემანთან ერთად კაბალისა და ფარაჰის წყვილის წინააღმდეგ გამართავს. შეხვედრა ხვალ, თბილისის დროით 04:00 საათზეა ჩანიშნული.</p><p><p><p><br></p>