<p>ნიკოლოზ ბასილაშვილის მამა ნოდარ ბასილაშვილი Sportall.ge-სთან თავისი შვილის გარშემო ატეხილ ახალ სკანდალზე მცირე კომენტარს აკეთებს.</p><p>მოგეხსენებათ, გავრცელდა ინფორმაცია, რომ ნიკოლოზს ბიზნესმენი ირაკლი კაჭარავა უჩივის, რომელიც ამბობს, რომ მან ჩოგბურთელის კარიერულ წინსვლაში ფინანსური რესურსი გაიღო, სანაცვლოდ კი ბასილაშვილის ტურნირებზე გამომუშავებული საპრიზო თანხებიდან გარკვეული სახის შემოსავალი უნდა მიეღო.</p><p>"ჩვეულებრივი გამომძალველი ადამიანები არიან ძმები კაჭარავები. უკიდურესად უპატიოსნო ადამიანები...</p><p>ამ ეტაპზე მეტი არაფერზე საუბარი არ მსურს... არ ვიცი მეტი არაფერი", - ამბობს ნოდარ ბასილაშვილი.</p><p>ჩვენ ასევე დავინტერესდით, მართალია თუ არა ინფორმაცია, რომ კაჭარავას ბასილაშვილის კარიერულ წინსვლაში ფინანსური რესურსი მართლაც აქვს გაღებული და არსებობს თუ არა მართლაც კაჭარავას მიერ დასახელებული ვალდებულების დოკუმენტი, რაზეც ნოდარ ბასილაშვილმა კომენტარის გაკეთება არ ისურვა.</p><p><p><br></p>
გგ
სინამდვილეში რა და როგორ იყო ძნელი გასაგებია, ორივემხარეს ექნება სავარაუდოდ თავიანთი არგუმენტები, დალაგებულ ქვეყანაში მსგავს შეთანხმებას იურიდიული საფუძველიც ექნებოდა, ჩვენთან კი როგორც ყოველთვის ჩვენებურად იქნებოდა " მოყომარებულ, დალაგებული", მაგრამ მე ჩემ მოკრძალებულ აზრს დავაფიქსირებ, გულშემატყივრებმა მსგავსი ამბები ერთ ყურში უნდა შეუშვათ და მეორეში გამოუშვათ, ვის ვისი ვალი აქვს და ვის სად როდის ვისთან ძინავს თვითონ გაარკვიონ, ჩვენ ამ სპორტსმენის კარიერა გვაინტერესებს და არა პირადი ცხოვრება.
ნუგო
ისეთი პირი უჩანს ამ ყველაფერს, რომ "ფულზე დაგეშებულთა" რიგი გაიზრდება. აბა შემდეგი ვინ გამოტყვრება?
"ბავშვის სამი ვიდეო ჩაიწერეს, სადაც მას ალაპარაკებენ, რომ ბებია და ბაბუა თავში მირტყამენ და მცემენო..." - ბასილაშვილის მამის განცხადება
"მე და ჩემს მეუღლეს ოჯახში გვქონდა კამათი, თუ ვინ უნდა გამოსულიყო ნიკოლოზი"
ცნობილი გახდა იმ ქართველი ბიზნესმენის ვინაობა, რომელიც ნიკოლოზ ბასილაშვილს უჩივის
"მარტო საპრიზო ჰონორარიდან, ბასილაშვილს 1,5 მილიონი დოლარი აქვს გადასახდელი" - რას ამბობს ირაკლი კაჭარავას ადვოკატი სკანდალურ საქმეზე