<p>გერმანელი მოლეკერის დამარცხების შემდეგ, ნიკლოზ ბასილაშვილმა ჰალეს 500-იან ტურნირზე მეორე შეხვედრას გამართა, კიდევ ერთ მასპინძელს, იანიკ ჰანფმანს დაუპირისპირდა და ორ სეტში - 7:4 , 6:4 დაამარცხა. ქართველი ჩოგბურთელი ტურნირის ძირითად ბადეში გავიდა.</p><p>ბასილაშვილის 29 წლის მეტოქე კლასიფიკაციაში 96-ე იყო ტურნირის პირველ ეტაპზე მან ფრანგი მიულერი დაამარცხა. ბასილაშვილი და ჰანფმანი ერთამენთს პირველად დაუპირისპირდნენ.</p><p>ჰალეს ტურნირის ძირითად ეტაპზე ბასილაშვილის მეტოქე უახლოეს მომავალში გაირკვევა.</p><p><p><br></p>
... თამაში გაუქმდა და ორივე შევიდა ძირითად ბადეში!!! ხვალ ჟილ სიმონს ხვდება!!! ჯოკოვიჩის და ბადალის გარდა ყველა იქ არის!!! წარმატება ნიკას!!!
ბასილაშვილმა კვალიფიკაციით რატომ დაიწყო და მასზე ბევრად უკან რეიტინგში მყოფებმა ძირითადი ბადიდან?
მატადორ777
1/16 ფინალშია (ანუ კვალიფიკაცია დაძლია ამ ორი მოგებით) და 15 ივნისს სიმონს შეხვდება, რომელიც ძალიან ცუდ ფორმაშია, მაგრამ გამარჯვების შემთხვევაში სავარაუდოდ ციციპასს გადაეყრება და მაგის მძლეველი სამწუხაროდ ახლა ნიკა არ არის, რადგან წლის დასაწყისისგან განსხვავებით, სიმონის არ იყოს, ისიც ცუდ ფორმაშია.
... ნიკა დღევანდელი მოგებით მოხვდა კვალიფიკაციის ნახევარ ფინალში და ხვალ ხვდება სლოვაკ ლაცკოს, რომელმაც დღეს მოუგო ჟოაო სოუზას!!! სამწუხაროდ დღეს, ორ სეტში 6:4,6:4 , ITF პორტუგალიის ფინალში დაარცხდა მარიამ ბოლქვაძე!!!