<p>ქართველი ჩოგბურთელები, ეკატერინე გორგოძე და მარიამ ბოლქვაძე, უიმბლდონის ძირითად ბადეში მოხვედრას, რომელიც 28 ივნისიდან დაიწყება, საკვალიფიკაციო ეტაპიდან ცდილობენ. ამისთვის პირველი ნაბიჯი გორგოძემ უკვე გადადგა და ბრიტანელი ევა შოუ საკმაოდ იოლად, 2:0 დაამარცხა (6:2 6:2).</p><p>29 წლის გორგოძე (რეიტინგში 209-ე) საკვალიფიკაციო ეტაპის მეორე შეხვედრას 24 ივნისს, ამერიკელ კრისტიან ანისთან გამართავს. მისი მეორე მეტოქე გაცილებით ძლიერია.</p><p>რაც შეეხება 23 წლის მარიამ ბოლქვაძეს (WTA-ს რეიტინგში 191-ე), ის საკვალიფიკაციო ეტაპის პირველ მატჩს დღეს, 23 ივნისს, თბილისის დროით 15:30 საათზე რუს ვარვარა ფლინკთან გამართავს. მარიამის მეტოქე კლასიფიკაციაში ქართველზე უკან (197-ე) იმყოფება.</p><p>შეგახსენებთ, უიმბლდონის ძირითად ბადეში იასპარეზებს ნიკოლოზ ბასილაშვილი, რომელიც განახლებულ რეიტინგში დაწინაურდა და 28-ე ადგილს იკავებს.</p><p><p><p><br></p>
"ოჯახის წევრებმა მითხრეს, დავნებებოდი; მოვიგე, თუმცა არ ვიცი, შევძლებ თუ არა ნახევარფინალის თამაშს..." - რაფაელ ნადალი [VIDEO]