Beginning of dialog window. Escape will cancel and close the window.
ინდიან უელსის მასტერსის ფინალში ნიკოლოზ ბასილაშვილი (36) ბრიტანელ კამერონ ნორისთან (26) 6:3, 4:6, 1:6 დამარცხდა. მატჩი 1 საათი და 51 წუთი მიმდინარეობდა.
ბასილაშვილმა პირველი სეტი დამაჯერებლად მოიგო, მეორე სეტში 2:1 დაწინაურდა, ახლოს იყო გამარჯვებასთან, მაგრამ შემდეგ შეცდომების დაშვება დაიწყო და სამწუხაროდ, დამარცხდა.
ნიკოლოზმა ასპარეზობა მეორე წრიდან დაიწყო, შემდეგ კი ამერიკელ კრისტოფერ იუბენქსს (194), ესპანელ ალბერტ რამოს-ვინოლასს (48), კარენ ხაჩანოვს (რუსეთი, 29), ბერძენ სტეფანოს ციციპასს (3) და ამერიკელ ტეილორ ფრიცს (39) სძლია.
ბასილაშვილი პირველად გავიდა 1000-იანი მასტერსის ფინალში და ტურნირზე მისი ასპარეზობა უდავოდ წარმარტებულად უნდა ჩაითვალოს. ნამატჩევს მან მეტოქეს გამარჯვება მიულოცა და თქვა, რომ მარტში დაბრუნდება.
არ ვიცი რა მოხდა. ვერ ვიჯერებ.100 პროცენტიანი მოსაგები თამაში იყო. მგონი ნერვებმა უმტყუნა. აქ სხვა ახსნა არ არის, ნუ ფიზიკაც, დიდი ძალები შეალია გათამაშებას, მეტი, ვიდრე ნორიმ, თუმცა არ მას ყავდა იოლი მოწინააღმდეგეები. მაინც, უფრო პროფესიონალური ცივსისხლიანობა დააკლდა. მარტში ალბათ ამავე კორტზე დაბრუნება იგულისხმა, თორე ფორმაშია და ეხლა გაჩერება იქნება? პირიქით, არცერთი არ უნდა გამოტოვოს და კიდევ მოუმატებს. ცოტა ჩაწოდება რომ გამოაკეთოს, უძლიერესი იქნება და მეტი მოქნილობაა საჭირო. სწორედ ბევრი და ხშირი ტურნირი მოუტანს მას წარმატებას.
საწმუხაროდ ფინალდა ცუდად მენიშნა ბასილას კომენტარი და მივხვდი დიდი შანსი იყო დასჯილიყო. არ ვიცი ეს როგორ დაემართა, მაგრამ ძალიან არაპროფესიონალირი განცხადება გააკეთა როდესაც მეტოქე არ დააფასასავით და თქვა, არ ვიცი რა უნდა დამიპირისპიროს თუ უკნიდან თამაში წამივიდაო. ეგ რომ წავიკითხე არ მენიშნა კარგად, წინასწარ დაქადნება