<p>ნიკოლოზ ბასილაშვილი წლის პირველი დიდი სლემის ავსტრალიის ღია პირველობის ძირითად ბადეში გავიდა. ქართველმა კვალიფიკაციის ფინალში მსოფლიოს 105-ე ნომერი. 25 წლის იტალიელი ფრანჩესკო პასარო ორ სეტში 6:3, 6:3 დაამარცხა და ზედიზედ მესამე გამარჯვება მოიპოვა.</p><p>ჩვენებურის ანგარიშზე 8 ეისი და 9 ორმაგი შეცდომა დაფიქსირდა. მან მეტოქე სამჯერ დააბრეიკა, საკუთარი ჩაწოდება კი არ დაუკარგავს.</p><p>აღსანიშნავია, რომ 2022 წლის ამერიკის ღია პირველობის შემდეგ ნიკოლოზი დიდი სლემის ძირითად ბადეში პირველად ითამაშებს. იქ კი მისი მეტოქის ვინაობა დღეს ოდნავ მოგვიანებით გასამართი წილისყრის შემდეგ გახდება ცნობილი.</p><p>ავსტრალიის ღია პირველობის ძირითადი ბადის შეხვედრები 12 იანვრიდან დაიწყება.<br></p>
გამიხარდა ძალიან. წინსვლა და გამარჯვება ნიკა!
ყოჩაღ ნიკა!დღეის მდგომარეობით,ესეც უკვე კარგი შედეგია და ძირითად ბადეში თუნდაც ორი წრე რომ კიდევ გაიაროს,უკვე ძალიან მაგარი იქნება!სეზონი მხოლოდ იწყება და ჯანმრთელობაც თუ ხელს შეუწყობს,შეუძლია რეიტინგში სწრაფი აღმასვლა მოახერხოს!წარმატებები!
გილოცავ ნიკა! ყოჩაღ, არ გაჩერდე და გაგვახარე შემდგომი წარმატებებით!
მადლობა ნიკა შეუპოვრობისათვის! კვლავ და კვლავ ასახელი შენი ქვეყანა! 2025 წელი წარმატებების წელი, სიყვარულის და სიხარულის წელი ყოფილიყოს შენთვის!
ძალიან გამეხარდა! საქართველოს ჩემპიონთა სამჭედლოს აუცილებლად უნდა ჰყავდეს 1-2 მაინც ჩოგბურთელი როგორც მამაკაცებში ასევე გოგონებში, რომლებიც განუწყვეტლივ მოხვდებიან მსოფლიოს პირველ 32 - ეულში და იბრძოლებენ ჩემპიონობისათვის! ნიკოლოზ, წინ მომავალი გამარჯვებებისაკენ, ღმერთი შეგეწიოს!
FourLima
ვულოცავ ნიკას! ძლიერი ნებისყოფა აქვს და ოსტატობაც არ დაეწუნება.დღეს რაც ვნახე პირველი მოწოდება ისევ პრობლემურია და ასე გაუჭირდება, სხვა მხრივ კარგი იყო.