<p>ალბანეთის ქალაქ დურესში გრძელდება ახალგაზრდა და 23-წლამდელ ძალოსანთა ევროპის ჩემპიონატი <br> ალბანეთის ქალაქ დურესში გრძელდება ახალგაზრდა და 23-წლამდელ ძალოსანთა ევროპის ჩემპიონატი. 17 ოქტომბერს, 23-წლამდელთა 69 კილოგრამ წონით კატეგორიაში შესანიშნავად იასპარეზა გოგა ჩხეიძემ, რომელმაც სამივე სინჯის თითო მედალი მოიპოვა.</p><p>ქართველმა ძალოსანმა ატაცში ორი ცდა გამოიყენა. მეორე მისვლაზე 134-კილოიანი შტანგა დაიმორჩილა (138 კილოს ვერ მოერია) და ბრინჯაოს მედალი დაიმსახურა. აქ ჩვენებურს თურქმა თურან აჰმედ ოკიაიმ (141 კგ) და ესპანელმა დავიდ სანჩესმა (137 კგ) გაუსწრეს.</p><p>სამაგიეროდ, ჩხეიძე აკვრაში იყო შეუდარებელი - 174 კილოგრამით ოქროს მედალი ერგო. სანჩესმა და ოკიაიმ 170-170 კილოთი ვერცხლი და ბრინჯაო გაინაწილეს. ორჭიდის ჯამში ჩხეიძე ვერცხლის მედლით დაკმაყოფილდა.</p><p>მეორე ქართველმა მონაწილე თორნიკე თოდაძემ სამივე დისციპლინაში მეექვსე ადგილი დაიკავა.</p><p>69 კგ</p><p>1.თურან აჰმედ ოკიაი (თურქეთი) - 311 (141+170)</p><p>2. გოგა ჩხეიძე (საქართველო) - 308 (134+174)</p><p>3. დავიდ სანჩესი (ესპანეთი) - 307 (137+170)...</p><p>... 6. თორნიკე თოდაძე (საქართველო) - 283 (128+155).</p><p>მომდევნო დღეებში საქართველოს კიდევ რვა ათლეტი იბრძოლებს მედლებისთვის. მათი პაექრობების კალენდარი ასეთია:</p><p>ახალგაზრდები</p><p>19 ოქტომბერი</p><p>85 კგ: ნოდარ კაკაბაძე და რევაზ დავითაძე</p><p>21 ოქტომბერი</p><p>105 კგ: ირაკლი ჩხეიძე და დათო ხეცურიანი; +105 კგ. გიორგი ჩხეიძე</p><p>23-წლამდელები</p><p>20 ოქტომბერი</p><p>90 კგ: ანასტასია გოტფრიდი</p><p>21 ოქტომბერი</p><p>105 კგ: ლოგინოზ ბრეგვაძე; +105 კგ. ბაქარ თურმანიძე</p><p><strong>ყოველდღური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>