<p>ქობულეთში დღეს მსოფლიოს საუკეთესო ძალოსნებს დააჯილდოებენ. ღონისძიებას, რომელსაც სასტუმრო "ჯორჯია პალასი" მასპინძლობს, საქართველოს მთავრობის წევრები, სპორტის მესვეურები, საერთაშორისო და ევროპის ძალოსნობის ფედერაციების ხელმძღვანელები და ქართველი ძალოსნები დაესწრებიან.</p><p>გალა-დაჯილდოების სამზადისი უკვე მიმდინარეობს. აჭარაში იმყოფებიან საერთაშორისო ფედერაციის წარმომადგენლები.</p><p>საზეიმო ღონისძიება, რომლის დამდგმელი რეჟისორიც ზაალ ჩიქობავაა, 18:30 საათიდან პირველი არხის პირდაპირი ეთერით გადაიცემა.</p><p><p><p>შეგახსენებთ, რომ მსოფლიოს საუკეთესო ძალოსნების დაჯილდოების ცერემონიის გამართვის უფლება საქართველომ მეორედ მოიპოვა. ასევე მეორედ მოიპოვა პლანეტის უძლიერესის სტატუსი ქართველმა ძალოსანმა ლაშა ტალახაძემ.</p></p></p><p><p><p><strong>მომზადებულია facebook.com/GEOWF/-ის მიხედვით</strong></p></p><br></p>