<p><p><p>საქართველოს ჭაბუკ ძალოსანთა ნაკრები (15-17 წლამდე) ევროპის ჩემპიონატზე გაემგზავრა. ტურნირს 7-14 დეკემბერს ისრაელის ქალაქი ეილატი უმასპინძლებს.</p></p></p><p><p><p>კონტინენტის პირველობაზე ნაკრები 13-კაციანი შემადგენლობით მთავარი მწვრთნელის, ზურაბ ანთაურის ხელმძღვანელობით იასპარეზებს, გოგონათა შორის კი მთავარი მწვრთნელი თემურ ჯანჯღავა 1 სპორტსმენით იქნება წარმოდგენილი.</p></p></p><p>ნაკრების შემადგენლობა:</p><p>ნაკრების მთავარი მწვრთნელი ზურაბ ანთაური. მწვრთნელები ბეჟან ჭიჭინაძე და ილია თვალოძე.</p><p><strong>15 წლამდელები:</strong></p><p>67 კგ. ნიკა ესართია</p><p>73 კგ. თორნიკე ლომთაძე</p><p>89 კგ. გურამ ვეკუა</p><p><strong>17 წლამდელები</strong></p><p>55 კგ. ბაჩუკი შამილიშვილი</p><p>61 კგ. გიორგი ხარაზიშვილი</p><p>67 კგ. გურამ გიორბელიძე</p><p>81 კგ.მანუჩარ გოგოხია</p><p>81 კგ. საბა ასანიძე</p><p>89. ლუკა ქაშიბაძე</p><p>96. ლაშა თაქთაქიშვილი</p><p>102 კგ. საბა ანთაური</p><p>102 კგ. ვანო ქაზუმაშვილი</p><p>+ 102 მიხეილ ადამია</p><p>გოგონათა მთავარი მწვრთნელი თემურ ჯანჯღავა</p><p>15 წლამდე - ნათია გადელია (76 კგ)</p><p><p><p>ნაკრების ექიმ-რეაბილოტოლოგი გიორგი ჭინჭარაული.</p></p></p><p><p><p><strong>მომზადებულია Georgian Weightlifting-ის მიხედვით</strong></p></p><br></p>