<p><p><p>ტოკიოს ოლიმპიადაზე ძალოსნობაში -96 კილოგრამ წონით კატეგორიაში ბრინჯაოს მედალი საქართველოს ნაკრების წევრმა ანტონ პლესნოიმ მოიპოვა, რომელმაც კომენტარი გააკეთა:</p></p></p><p><p><p>"უღრმესი მადლობა საქართველოს, უღრმესი მადლობა ყველა გულშემატკივარს, ვისაც ჩემზე გული შესტკიოდა. ვეცადე მაქსიმალურად დავხარჯულიყავი. სამწუხაროდ, ტრავმამ პოტენციალის სრულად გამოვლენის საშუალება არ მომცა, რადგან 5 დღის წინ ტრავმა მივიღე, მაგრამ მადლობა ექიმებს, გიორგი ჭინჭარაულისა და ზურა კახაბრიშვილის დახმარებით შევძელი გამოსვლა და თუნდაც ამ კილოგრამების აწევა. ყველაფერი გავაკეთე, რათა საქართველოსთვის მედალი მომეპოვებინა. თავს სხვა რამის უფლებას არ მივცემდი.</p></p></p><p><p><p>დაე მუხლიც ჩამშლოდა, ყველაზე რთული ტრავმაც რომ მიმეღო, საქართველოსთვის მედალი აუცილებლად უნდა მომეპოვებინა. მინდა ჩვენს ფედერაციას უღრმესი მადლობა გადავუხადო, ჩემს მწვრთნელებს, გიორგი ასანიძეს, რომლებიც ჩემში სულს დებენ, რომ საქართველოსთვის უმაღლესი შედეგი მოვიტანო.</p></p></p><p><p><p>შემდეგ ოლიმპიადაზე საქართველოსთვის ოქროს მედლის მოსაპოვებლად ყველაფერს გავაკეთებ".</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
Mako
დიდი მადლობა, ანტონ. შენი თავდადებისთვის, შენი სიტყვებისთვის! შენს მიერ მოპოვებული ბრინჯაო ოქროს მედლის ტოლფასია ! დიდი მადლობა! წარმატებები!
ეგ ვაჟკაცობა და თავდადება ოქროს ტოლფასია! შენ მთელი საქართველო გაახარე!
მადლობა ანტონ.ვერცხლი გეკუთვნოდა,ერთი წონა დააფიქსირეთ შენ და ვენესუელელმა.დღის გმირი ხარ საქართველოსთვის.
მადლობა ანტონ! გაიხარე !
ჯოგარო!!!
მადლობა ანტონს! გაიხარე ძმაო და წარმატებები!
Kaxa
Qarveli xalxi madlieria am brdzolistvis da tavdadebistvis madloba warmatebebi sul gamarjvebuli yopiliyavi upali shegewios shen da shens ojaxs
… ბრინჯაოს მედალი კი აიღე, მაგრამ შენ თვითონ ხარ ოქრო!!! ანტონ შენ ხარ გმირი და დიდ მადლობას გიხდი ამ თავდადებისთვის!!!
ჯიგარი ხარ ანტონ, წარმატებები!